Pierwsze sygnały w nowym tygodniu nadeszły we wtorek. Wpierw na Kernelu (KER), gdzie musiał być odrzucony – notowania wyraźnie reagowały na opór, tworząc na nim płaski szczyt, stąd tam należałoby ustawić TP, a przez to stosunek RR był zbyt niski. Zakupiono za to Kruka (KRU), gdzie większych wątpliwości nie było – realizację zysków określono zaraz pod 175 zł. Zakupiono również Wawel (WWL), gdzie zgodnie z nieco bardziej agresywnym podejściem określono TP zaraz pod 660 zł. Ryzyko było niewielkie, gdyż wynosiło tylko 2,63%. W środę nadszedł sygnał na Santaderze (SPL), który nie pozostawiał większych wątpliwości i go wykorzystano – niestety cena zanurkowała i tego samego dnia wybiła SL. Zrealizowano 3,15% straty. Nie wykorzystano niestety okazji na Alumetalu (AML), jako że zgodnie z zasadami TP musiało zostać ustawione pod aktywną strefą podaży, co ograniczało RR do 1:1,35.

W czwartek na SL wyleciał Wawel (WWL), zrealizowano tym samym 2,63% straty. Pojawił się sygnał na Boryszewie (BRS), który wykorzystano do zawarcia transakcji – większych wątpliwości tu nie było. Nie wykorzystano sygnałów na Santanderze i Kętach (KTY), jako że stosunek RR był zbyt niski. Boryszew niestety przed samym zamknięciem na moment spadł poniżej SL, zrealizowano zatem 2,63% straty. W piątek zakupiono ING, które wraz z Kętami zostało w portfelu na weekend.

Data: 18.01.2021, 20:00
Top 10 najlepszych spółek na 2021! Szósta edycja

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 156. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 156. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

KER brak transakcji 12.01.2020

Składniki portfela na 15.01.2021

KRU transakcja kupna 12.01.2020

WWL transakcja kupna 12.01.2020

SPL transakcja kupna i sprzedaży 13.01.2020

AML brak transakcji 13.01.2021

WWL transakcja sprzedaży 14.01.2020

BRS transakcja kupna (i tego samego dnia sprzedaży) 14.01.2020

KTY brak transakcji 14.01.2021

SPL brak transakcji 14.01.2020

ING transakcja kupna 15.01.2020