W 24 tygodniu na 9 sygnałów ze stref popytu aż 7 zostało odrzuconych ze względu na niespełniony warunek odpowiedniego poziomu oczekiwanego zysku do ryzyka (powinien on wynosić ponad >1,5). Dwa sygnały na Ciechu (CIE) i Amice (AMC) zakwalifikowały się do portfela, przy czym Ciech wskoczył do niego na styk (R/R dla tej pozycji to 1,54, przy poziomie docelowym ustawiony w połowie aktywnej strefy podażowej). Wprowadzenie tego założenia do tej strategii uchroniło nas już niejednokrotnie przed stratami – nie inaczej jest i tym razem. To była dobra decyzja. Oczywiście cały czas, już poza portfelem,  śledzimy efektywność sygnałów o mniejszym współczynniku zysku do ryzyka – jeśli okaże się, że rynek zmienił się na tyle, że warto je dodać do portfela to tak się stanie. Obecnie notowania spółek na GPW jednak na to nie wskazują.

Po tym tygodniu ze spektrum spółek, które interesują nas z punktu widzenia tego podejścia wypadają Forte (FTE) oraz Wirtualna Polska (WPL). W toku prowadzenia strategii każda z tych spółek wykazała się zbyt małą płynnością jak na tak konserwatywne założenia co do ryzyka na pojedynczą pozycję. Od kolejnego tygodnia, sygnały ze stref popytu dla tych walorów nie będą brane pod uwagę w strategii.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 24 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 11 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

WAŻNE – z listy spółek wyrzucamy Forte (FTE) i Wirtualną Polskę (WPL). Lista została zaktualizowana.