Podsumowanie

  • WIG20 zaliczył wzrostową sesję,
  • CCC i BZWBK liderami wzrostów,
  • InPost dalej w trendzie spadkowym.

Dzisiejszy dzień na GPW upłynął pod znakiem umiarkowanych wzrostów, które pozwoliły najważniejszemu polskiemu indeksowi giełdowemu WIG20 zakończyć dzień na 1,4% plusie. Głównymi motorami napędowymi dzisiejszej sesji byli BZWBK ( +5%) oraz CCC (+3,9%). Ta druga spółka zyskała przede wszystkim dzięki wielu pozytywnym rekomendacją ze strony domów maklerskich.

WIG20 utrzymuje się powyżej 1700 pkt.

wig

Dzisiejsza wzrostowa sesja pozwoliła WIG20 utrzymać się powyżej psychologicznej bariery 1700 pkt. Jednocześnie bronione jest kluczowe wsparcie w rejonie cenowym 1670 pkt. Zgodnie z moimi ostatnimi analizami uważam, że opisywany indeks ma potencjał do wykonania nieco głębszej korekty. Pierwszym celem dla popytu w tej sytuacji jest w dalszym ciągu linia trendu spadkowego. Scenariusz wzrostowy potwierdza również fakt, że pomimo dalszego demontażu OFE, nie mieliśmy reakcji w postaci szaleńczej wyprzedaży.

InPost dalej w trendzie spadkowym

inpost

Wygląda na to, że to nie koniec spadków notowań InPost. Znajdująca się w trendzie spadkowym spółka, zaliczyła kolejną sesję pod kreską ( 2,6%), co może być zapowiedzią kontynuacji ruchu w kierunku południowym. Za możliwością dalszej przeceny stoi fakt, że spółka zapowiedziała cięcia w zatrudnieniu. Docelowo uważam, że notowania mogą zejść nawet poniżej 9 zł.

 

SQUABER - ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Jako użytkownik Squabera masz dostęp do wiedzy oraz najważniejszych wiadomości rynkowych zupełnie za darmo. Dołącz do grona naszych klientów!