Podsumowanie

  • WIG20 kończy dzień na mocnym plusie,
  • Enea liderem wzrostów.

Dzisiejsza sesja na głównym polskim indeksie giełdowym WIG20 zakończyła się na mocnym plusie, który ostatecznie wyniósł 1,36%. Warto dodać, że była to pierwsza wzrostowa sesja od niespełna tygodnia. Na tle zachodnich indeksów WIG20 pokazał się z bardzo dobrej strony. DAX, FTSE100 oraz CAC40 nie zdołały wybić się powyżej 1% wzrostu. Paliwem dla byków okazał się w dniu dzisiejszym sektor energetyczny, z którego najsilniej zyskała spółka Enea.WIG20

Technicznie strona popytowa testuje obecnie lokalną strefę podażową zlokalizowaną w rejonie cenowym 1750 pkt. Jej przełamanie otwiera drogę do ataku na kluczowy obszar w okolicy 1800 pkt.

Enea testuje silną strefę podażową

Jak wspomniałem powyżej najsilniejszym wzrostami w dniu dzisiejszym na WIG20 mogła pochwalić się Enea. Notowania spółki wzrosły o nieco ponad 10% (10,5%), docierając tym samym do silnej strefy podażowej znajdującej się w okolicy 10 zł za akcję. Aktualnie oczekuję przynajmniej, krótkoterminowego odreagowania, które może być wykorzystane do dalszego zakupu.enea

W momencie przełamanie wspomnianej wcześniej strefy podażowej oczekuję kontynuacji wzrostów, które kolejne problemy mogą napotkać w rejonie 11 zł.

CHCESZ OTRZYMYWAĆ WIĘCEJ INFORMACJI Z GIEŁDY?

Dzięki Squaberowi otrzymasz taką możliwość. Codzienne informacje rynkowe oraz całkowicie darmowa baza wiedzy jest na wyciągnięcie ręki.