Podsumowanie

  • Spółka LiveChat czyli wsparcie lub zastąpienie tradycyjnych metod sprzedaży prowadzonych w przedsiębiorstwie.
  • Dlaczego warto postawić właśnie na LiveChart? Stały przyrost klientów i potencjał na spore zyski w II kwartale.
  • LiveChat technicznie, czyli gdzie warto kupować akcje.

LiveChat – informacje podstawowe

LiveChat Software S.A to  spółka informatyczna działająca na rynku globalnym i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów. Najbardziej ogólnikowo można powiedzieć, że jest to narzędzie, które służy do bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającym stronę, a jej właścicielem. Spółka zadebiutowała na GPW 11 Kwietnia 2014 roku i w pierwszej transakcji jej akcje wyceniono na 19,29 zł, a aktualnie notowania znajdują się ponad dwukrotnie wyżej w rejonach 44 zł. Warto podkreślić również, że spółka wchodzi w skład takich indeksów jak sWIG80 czy WIGInformatyka.

Jak wygląda sam produkt firmy LiveChat?

Głównym zadaniem LiveChat jest wsparcie lub zastąpienie tradycyjnych metod sprzedaży prowadzonych w przedsiębiorstwie. Pomaga on w szybkim i intuicyjnym kontakcie z klientami odwiedzającymi stronę internetową firmy lub sklep internetowy. Po wejściu na witrynę użytkownik poza samą stroną widzi również niewielkie okienko.

Livechat

W momencie jego otwarcia rozpoczynamy czat z właścicielem strony, która zazwyczaj zaczyna się od automatycznie ustawionego pytania typu „Czy mogę Ci w jakiś sposób pomóc”. Od tej chwili już tylko od użytkownika zależy czy podejmie interakcje i zechce kontynuować rozmowę. Jeśli chodzi natomiast o właściciela strony to ma on dostęp do aplikacji bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej lub za pomocą dedykowanej aplikacji przeznaczonej zarówno dla komputerów stacjonarnych (Windows, Mac OS X), jak i dla platform mobilnych (iOS, Android).

Słabnąca złotówka i silny dolar mogą pomóc spółce!

Patrząc na rynek globalny widzimy, że spółka ma w nim na prawdę spory udział czyli około 7,2% i jedynie dwie firmy Zopim (8.5%) oraz LivePerson (21.9%) posiadają większą liczbę klientów. Warto jednak zwrócić uwagę na zupełnie inny czynnik czyli strukturę geograficzną przychodów spółki gdzie dominują Stany Zjednoczone. Jak więc łatwo wywnioskować lwia część przychodów firmy to dolary amerykańskie, a jak wiadomo w ostatnim czasie złotówka mocno osłabiła się do tej waluty co może bardzo pozytywnie wpłynąć na wyniki spółki za drugi kwartał.

LiveChat udział w rynku

Nowi klienci dobrym prognostykiem na przyszłosć

Kolejną bardzo istotną informacją z punktu widzenia fundamentów jest dynamicznym, stały wzrost bazy klientów. Jak można przeczytać na stronie relacji inwestorskich firmy:

„W okresie kwiecień – grudzień 2015 r. w każdym miesiącu liczba klientów rosła o ponad 300 netto, a w czerwcu bieżącego roku liczba ta wyniosła 482 nowych klientów

Relacje inwestorskie LiveChat

LiveChat liczba klientów

LiveChat technicznie

Patrząc na wykres spółki widzimy, że od momentu kiedy pojawiła się ona na GPW jej kurs znajduje się w stabilnym trendzie wzrostowym, w czasie którego czasami mamy do czynienia z ruchami korekcyjnymi. Obecnie właśnie taką korektę obserwujemy a cena znajduje się w okolicach 44 zł. Moim zdaniem docelowym poziomem dla notowań są jednak nieco niższe rejony. Mowa tutaj o poziomie 41.50 zł. gdzie wypada równość z poprzednią korektą w trendzie oraz wyznaczona przez Squabera strefa popytowa.

LiveChat

CHCESZ OTRZYMYWAĆ WIĘCEJ INFORMACJI Z GIEŁDY?

Dzięki Squaberowi otrzymasz taką możliwość. Codzienne informacje rynkowe oraz całkowicie darmowa baza wiedzy jest na wyciągnięcie ręki.