Europejskie indeksy kontynuowały konsolidacje lub korekty i ostatecznie kończą tydzień na około 1-procentowych minusach. Wśród nich nie wyróżniał się WIG20, który stracił w ciągu pięciu ostatnich dni około 0,8 proc. Powodem słabej kondycji wszystkich indeksów jest jednak chwilowa wyprzedaż z czwartkowego otwarcia, spowodowana działaniami zbrojnymi Arabii Saudyjskiej w Jemenie. Mocniejsze spadki zanotowały indeksy amerykańskie, które w ujęciu tygodniowym straciły około 2,5 procenta.

WIG20 – 3:20, PGE – 4:27, PGNiG – 5:12, Synthos – 5:42, Lotos – 6:12, Quercus – 6:50, Integer – 7:40, Gino Rossi – 8:14.

Przejdź do SQUABER.COM

Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.