IZO_BLOK S.A europejskim liderem?

W dzisiejszej analizie chciałbym przyjrzeć się firmie IZO-BLOK S.A., która najprawdopodobniej już niedługo będzie pełnić rolę samodzielnego europejskiego lidera w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Za główny przedmiot działalności spółki należy uznać zaawansowane technologicznie przetwarzanie polipropylenu spienionego (EPP) i produkcji elementów z EPP, które pełnią funkcje konstrukcyjne lub ochronne w przemyśle motoryzacyjnym (około 90% przychodów ze sprzedaży) . O spółce zrobiło się na prawdę głośno w ostatnim czasie, a to wszystko za sprawą zbliżającego się przejęcia SSW PearlFoam, który jest największym konkurentem IZO-BLOK S.A. Jak czytamy w komunikacie z 1 Lipca;

„Firma IZO-BLOK S.A podpisała umowę kredytową z BZWBK S.A. Kwota kredytu akwizycyjnego przeznaczonego na zapłatę nabycia 100 proc. udziałów w niemieckiej SSW PearlFoam wyniesie maksymalnie 11.000.421,36 EUR, które stanowi około 50 proc. środków wymaganych do zapłaty za przejęcie. Pozostała część zostanie pokryta ze środków z emisji akcji. Spółka rozpoczęła ofertę publiczną obejmującą emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 300 tys. nowych akcji.”

Relacja inwestorskie spółki IZO-BLOK S.A.

EPP IZO-BLOK

Jeśli więc rzeczywiście dojdzie do wspomnianego przejęcia, a na to się zapowiada, firma IZO-BLOK zyska na prawdę dużą przewagę nad konkurencją w Europie. Jak widzimy na wykresie zamieszczonym po lewej stronie taki scenariusz da spółce udział w wysokości 25% całości rynku, czyli o 16% więcej niż kolejny konkurent, którym jest firma Philipphine.

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe?
Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?

To jednak nie rynek europejski może być najważniejszy!

Patrząc bowiem na jeden z niedawnych wpisów widzimy tam jasno określone plany na przyszłość;

W przypadku pomyślnego zakończenia transakcji przejęcia niemieckiego konkurenta – SSW PearlFoam – otworzy się dla nas droga do wyjścia na rynek azjatycki. Będziemy mieli swój surowiec, co da nam sporą niezależność.

Przemysław Skrzydlak, prezes i główny akcjonariusz IZO-BLOK S.A.

Nie ma oczywiście nic dziwnego w tym, że zastosowanie EPP wśród użytkowników końcowych w krajach wschodzących oraz na rynkach rozwijających się będzie stanowić główny fundament wzrostu w kolejnych latach, szczególnie biorąc pod uwagę prognozy wielkości rynku.

Izo-Blok Azja EPP

W związku z wymienionymi wyżej korzyściami prezesowi spółki, Przemysławowi Skrzydlakowi, na prawdę zależy aby emisja się powiodła i należy podkreślić, że odrobił on zadanie domowe i dokładnie się do niej przyłożył organizując min. czaty inwestorskie. 1 Lipca IZO-BLOK S.A. zakończył budowanie księgi popytu a cena emisyjna akcji w ofercie publicznej ustalona została na 160 zł. za jedną akcję czyli poniżej obecnej ceny rynkowej.

A co pokazuje technika?

Na końcu warto spojrzeć na obecną sytuację techniczną na spółce. Patrząc na wykres widzimy, że notowania IZO-BLOKu są w wyraźnym trendzie wzrostowym podczas którego wyrysowało się kilka ruchów korekcyjnych. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że praktycznie każdy z nich miał podobny zasięg cenowy. Obecnie więc celem dla ceny są okolice wspomnianych równości, gdzie dodatkowo wypada wsparcie tworzone na zasadzie zmiany biegunów (poprzedni szczyt) i to właśnie ruchu w te okolice się spodziewam szczególnie, ze są to rejony wspomnianej ceny misyjnej czyli 160 zł.

IZO-BLOK EPP GPW