Dzięki rachunkowi demo na platformie transakcyjnej CMC Markets możesz przetestować strategie, wyczucie rynku i sprawdzić, czy to, co myślisz, że wiesz o towarach i akcjach, jest prawdą.

Rachunek demo: z rachunkiem demonstracyjnym w CMC Markets możesz zawierać transakcję dzięki wirtualnym pieniądzom, aby sprawdzić się w tradingu bez ryzyka przez nieograniczony czas, mówi Chanine Toth, Marketing Manager w CMC Markets. Mick Tully

 Artykuł został stworzony przez Brand Studio we współpracy z CMC Markets.

 – Rachunek demo działa jak pełnoprawna wersja naszej wielokrotnie nagradzanej platformy, ale nie zawiera się na nim transakcji prawdziwymi pieniędzmi. Wszystko jest tutaj prawie tak samo jak na realnym rachunku, z tymi samymi kursami i narzędziami, mówi Chanine Toth, Manager Marketingu – Scandinavia w CMC Markets.

 Nie musisz mieć dużego doświadczenia, aby inwestować na akcjach, towarach lub walutach na rachunku demo. Wręcz przeciwnie – jest on przeznaczony dla tych, którzy po raz pierwszy chcą przetestować wolny od ryzyka trading wirtualnymi pieniędzmi.

 – Rachunek demonstracyjny daje Ci możliwość inwestowania na całym asortymencie naszych produktów, czyli na akcjach, walutach, papierach wartościowych o stałym dochodzie, towarach i indeksach. Możesz wypróbować funkcjonalność i różne moduły platformy, mówi Toth.

 Podkreśla przy tym, że rachunek demo jest dla tych, którzy chcą przetestować platformę lub sprawdzić i opracować strategię, nie ryzykując prawdziwych pieniędzy.

 W ten sposób możesz również sprawdzić, czy posiadasz wiedzę w kwestii wykorzystywania wahań na światowych giełdach, rynkach towarowych i walutowych.

 CMC Markets jest jedynym dostawcą platformy do handlu kontraktami CFD, posiadającym biuro w tym kraju. Ten rodzaj tradingu papierami wartościowymi daje możliwość zajmowania większych pozycji niż te, które masz na koncie, gdy handlujesz na marży. Należy mieć świadomość, że z tego powodu istnieje również większe ryzyko związane z tymi produktami niż np. tradycyjny obrót akcjami. Jednocześnie potencjał zysku jest również większy.

 Poniżej znajdziesz wprowadzenie krok po kroku do działania rachunku demo.

 >> Tutaj możesz otworzyć konto demo z CMC <<

 Kontrakt CFD to umowa dotycząca zmiany wartości, na przykład akcji, towaru, waluty lub indeksu w okresie pomiędzy momentem zakupu kontraktu a momentem jego sprzedaży. Nie zapewnia on fizycznej własności instrumentu bazowego, ale naraża Cię na wahania cen wynikające ze zmienności na danym rynku.

 Jedną z najważniejszych zalet tradingu na kontraktach CFD jest to, że możesz inwestować z wykorzystaniem tzw. depozytu zabezpieczającego – co oznacza, że ​​możesz tradować bez wpłacenia pełnej wartości pozycji, a jedynie z zabezpieczeniem stanowiącym ułamek nominalnej wartości transakcji. Tym samym możesz uwolnić środki, które możesz wykorzystać na inne inwestycje.

 Kliknij tutaj, aby wypróbować handel kontraktami CFD na rachunku demo

 6 kroków, by rozpocząć trading na rachunku demo:

 1. Każdy może otworzyć rachunek demo, poznać platformę transakcyjną i testować strategie przez nieograniczony czas. Jedynym wyjątkiem są akcje, których aktualne kursy są dostępne przez siedem dni.

 Nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia w tradingu, z platformą demo możesz spróbować swoich sił i jest to całkowicie bezpłatne. Pieniądze, których używasz, są wirtualne, ale pozwalają na działanie w takich samych warunkach, jak na rachunku rzeczywistym.

Jeśli masz pytania, możesz skontaktować się z działem obsługi klienta CMC z siedzibą w Oslo. CMC Markets organizuje cotygodniowe bezpłatne seminaria internetowe, na które każdy może się zapisać i które stanowią ogólne wprowadzenie do tradingu kontraktami CFD i platformy inwestycyjnej.

  1. Utwórz profil na koncie demonstracyjnym. Zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła. Przy pierwszym logowaniu do platformy możesz zobaczyć kilka wstępnie ustawionych obszarów roboczych do wyboru. Do nawigacji używaj głównego paska narzędzi. Tutaj możesz wyszukiwać produkty, tworzyć listy ulubionych, korzystać z narzędzi, przeglądać szczegóły rachunku i w razie potrzeby zasilić go wirtualnymi pieniędzmi.
  1. Możesz stworzyć własny układ okien od podstaw, wybierając pustą przestrzeń roboczą. W bibliotece znajdziesz szeroki wybór instrumentów. Możesz również wyszukać konkretny instrument. Możesz także wykorzystać opcję filtrowania według typu produktu, takiego jak towary, waluty, akcje, papiery wartościowe o stałym dochodzie lub indeksy.
  1. Poprzez ikonę menu produktu uzyskujesz dostęp do różnych funkcji. Po wybraniu instrumentu na platformie znajdziesz dostęp do różnych funkcji:

Okno zlecenia: pokazuje ceny kupna i sprzedaży, rodzaj zlecenia, wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego i opcje zarządzania ryzykiem. Tutaj również przeprowadzasz transakcje i/lub składasz zamówienia.

Panel cen: pokazuje ceny kupna i sprzedaży, dzienne maksimum i minimum oraz spread w czasie rzeczywistym.

Przegląd: Pokazuje wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego, koszty finansowania, limity pozycji, spread, pośrednictwo i wiele więcej.

Nastroje klientów: informuje, ilu klientów CMC zajmuje pozycję długą lub krótką na danym instrumencie (niedostępne na koncie demonstracyjnym).

Reuters: ważne wiadomości wpływające na ceny w czasie rzeczywistym (niedostępne na koncie demonstracyjnym).

Chartforum: rodzaj forum mediów społecznościowych dla osób zajmujących się analizą techniczną.

Ustawienia zlecenia: tutaj możesz dostosować ustawienia zlecenia dokładnie tak, jak chcesz. Zarówno w zakresie zarządzania ryzykiem, jak i standardowych wielkości zleceń i nie tylko.

  1. Przy każdym instrumencie widzisz kurs kupna i sprzedaży w czasie rzeczywistym. Składając zlecenie, zwróć uwagę na cenę kupna, jeśli sądzisz, że cena wzrośnie, a na cenę sprzedaży, jeśli sądzisz, że kurs spadnie. Kliknięcie otwiera okno zlecenia. Pokazuje nazwę instrumentu, cenę sprzedaży i zakupu, spread i kierunek transakcji. Wybierz wielkość pozycji w jednostkach lub kwotach. Kiedy będziesz gotowy do zawarcia transakcji, naciśnij przycisk zlecenia na dole. Wszystkie szczegóły Twojej transakcji będziesz mógł kontrolować.

W prawym górnym rogu platformy widać podsumowanie konta. Możesz sprawdzić czy osiągasz zysk, czy stratę, ile posiadasz wolnego kapitału na nowe pozycje oraz wiele więcej.

  1. Kiedy zdobędziesz wystarczające doświadczenie na rachunku demonstracyjnym i poczujesz się komfortowo, możesz spróbować swoich sił na rachunku rzeczywistym inwestując prawdziwymi pieniędzmi. Zawsze możesz skontaktować się z CMC Markets w przypadku jakichkolwiek pytań!

CMC Markets

posiada ponad 27 lat doświadczenia w handlu kontraktami CFD i jest jedynym dostawcą kontraktów CFD z biurem w Norwegii. Firma jest notowana na giełdzie w Anglii i jest jednym z wiodących na świecie dostawców kontraktów CFD online. Norweski oddział jest nadzorowany przez Finanstilsynet i jest członkiem stowarzyszenia Verdipapirforetakenes.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o CMC Markets i możliwościach, jakie mogą dać Tobie jako inwestorowi.

 

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe, a inwestowanie w nie wiąże się z dużym ryzykiem szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 78% klientów nieprofesjonalnych traci pieniądze podczas zawierania transakcji na tych instrumentach. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty środków.