W dniu dzisiejszym było można zaobserwować poprawę nastrojów na niemal wszystkich globalnych rynkach akcji. Również polski parkiet nie odstawał od tego scenariusza. Po dwóch na prawdę złych sesjach z początku tygodnia w środę można było zaobserwować wyraźną poprawę nastrojów i wzrosty na sporej części polskich spółek, a także na najważniejszym krajowym indeksie czyli WIG20. Co prawda jeśli chodzi o ten ostatni nie były one oszałamiające i wyniosły jedynie 0.6% ale biorąc pod uwagę ostatnie na prawdę słabe sesje chwilowe zatrzymanie może być dobrym prognostykiem, oby tylko nie okazało się postojem przed kolejną zniżką.
WIG20 GPW akcje polska

Jeśli chodzi o pojedyncze spółki to osobiście zwróciłem dziś szczególną uwagę na Bumech i CD Projekt. Pierwsza z nich obserwowałem od jakiegoś czasu ze względu na fakt, iż konsolidowała w okolicach strefy popytowej. W dniu wczorajszym jednak poziom ten został wybity a dziś spółka okazała się jedną z trzech najmocniej spadających na warszawskim parkiecie. W związku z tym obecnie już nie jestem nią zainteresowany. Jeśli chodzi o CD Projekt to już od jakiegoś czasu mam tą firmę w portfelu a ostatnie spadki związane z wiadomością o stworzeniu samodzielnej wersji Gwinta (gry karcianej będącej urozmaiceniem Wiedźmina 3 –> Zobacz gamplay z targów E3), która ma być konkurencją dla Hearthstone nieco mnie zaniepokoiły. W dniu dzisiejszym cena odbiła jednak od kluczowego wsparcia a spółka zaliczyła prawie 4% wzrost!

CDR CD Projekt Gwint GPW mWIG

Na zakończenie warto odnotować również dzisiejsza decyzję FEDu, który postanowił pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie a dodatkowo poinformował o planach spowolnienia cyklu podwyżek. Taka informacja nie powinna jednak was zaskoczyć, szczególnie jeśli czytaliście mój ostatni artykuł: dostępny tutaj
[sc name=”register”]