Notowania akcji spółki Wojas dotarły do technicznie ciekawego miejsca, które pozwala wyznaczyć konkretny scenariusz i ustawić na Squaberze odpowiednie powiadomienia, dzięki czemu we właściwym momencie otrzymam informacje pozwalające na podjącecie decyzji inwestycyjnej.

Spółka ciekawa technicznie - WOJAS

Akcje spółki Wojas znajdują się obecnie na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, który także jest potwierdzony dodatkową linią trendu. Ponadto, co jest bardzo ważne, trwające od kwietnia spadki są dokładnie równe w cenie spadkom, które wystąpiły w analogicznym okresie rok temu. Jest to tzw. poziom geometrii 100%, która wyznacza bardzo silne poziomy wsparć oraz oporów. Analizując szerzej wskazany wykres możemy dostrzec także potwierdzenie kształtowania się dołka na wskaźnikach technicznych takich jak RSI oraz Stochastic. Jak można wykorzystać obecną sytuację?

Spółka ciekawa technicznie - WOJAS

Na ten moment brakuje potwierdzenia dołka wolumenem, a także widzimy, że notowania znajdują się poniżej strefy podażowej. Z tego powodu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest poczekanie na ewentualne wybicie wskazanej strefy. W tym celu naniosłem na wykres lokalną linię trendu, która wyznacza maksimum kluczowej dla mnie świecy oraz ustawiłem dla tej linii alert. W momencie, gdy cena przebiję strefę podaży i osiągnie poziom narysowanej linii otrzymam od Squabera powiadomienie. Jeśli w trakcie wybicia pojawi się na notowaniach akcji spółki Wojas większy wolumen to będę zainteresowany nabyciem tych akcji. Dzięki funkcjonalności Squabera nie muszę codziennie ponownie sprawdzać notowań tych akcji, tylko czekam na odpowiednie powiadomienie.

Spółka ciekawa technicznie - WOJAS

Wojas SA to jeden z największych polskich producentów obuwia, dysponujący siecią 120 salonów sprzedaży w Polsce i na Słowacji.W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20% produkcji kierowanej jest na eksport.

Warto zaznaczyć, że automatyczna analiza finansowa przeprowadzona przez Squabera wskazuje na nienajlepszą kondycję finansową spółki. W związku z tym należy mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej to, że ryzyko inwestycji pozostaje znaczące.