Najważniejszym elementem każdej spółki jest dla nas, naturalnie, jej giełdowy wykres. Przywiązaliśmy do tego dużą wagę i postanowiliśmy stworzyć od zera system wyświetlania wykresów, tak by później konfigurować go uwzględniając rozwój Squabera i zmieniające się potrzeby Użytkowników.

Przejdź do SQUABER.COM

Obecnie, każdy z użytkowników ma możliwość powiększenia go do dużego okna, wykresy są w pełni funkcjonalne dzięki czemu możemy je przybliżać i oddalać skrolując myszką, przesuwać je w przód lub w tył przytrzymując lewym przyciskiem myszy obszar wykresu, lub robić to wszystko wykorzytując przyciski na dole. Plus i minus naturalnie przybliżają i oddalają świeczki, z kolei strzałki przesuwają je po kawałku do przodu i w tył, lub od razu do samego końca. Mamy też możliwośc wyświetlenia zaprogramowanych okresów, a są to te najbardziej popularne, czyli miesiąc, 3 miesiące, pół roku, rok i pełny wykres od początku notowań.

Na wykresie możemy także zmieniać interwał świec, z dziennego na tygodniowy lub miesięczny, a przydatne jest to szczególnie w momencie, gdy przy oddalaniu wykres zmieni nam się na liniowy. Dlaczego zmienia się na liniowy? Ponieważ przy większym oddaleniu świeczki zaczynają się zamazywać i nie dają nam żadnych wartościowych informacji, a linia pozwala wyświetlić wykres giełdowy w przyjemniejszy dla oka sposób.

Nasz kursor nie tylko pomaga modyfikować wykres, ale także daje nam informację o dacie wystąpienia świeczki oraz poziomie cenowym na którym aktualnie się znajduje. W lewym górnym rogu mamy dostępne także informacje o danym dniu sesyjnym, z których dowiadujemy się na jakim poziomie cena tego dnia się otwarła, gdzie ma swoje maksimum oraz minimum, a także na jakim poziomie się zamknęła oraz jaki tego dnia mieliśmy obrót. Wszystko to możemy również robić w małym oknie, natomiast gdy powiększymy je na pełny ekran analiza techniczna danej spółki będzie znacznie prostsza i wygodniejsza.