Oczywiście moją pierwszą odpowiedzią, którą chciałbym wykrzyczeć na głos jest – „NIE!”, ale rozumiem, że jako współtwórca tej aplikacji jestem mało wiarygodny 🙂 W związku z tym chciałbym się skupić na kilku kluczowych aspektach, które powinny jasno zobrazować, że SQUABER nie jest typowym „narzędziem do analizy technicznej”. Od tego typu rozwiązań odróżnia nas przede wszystkim pięć elementów.


Po pierwsze…

Naszą podstawową funkcjonalnością jest ostrzeganie przed niebezpiecznym zachowaniem kursu spółek z portfela inwestora. Nie wymaga to nic więcej jak wybrania spółek, które leżą w kręgu zainteresowań Użytkownika. My robimy resztę i za pośrednictwem maila, przegladarki i aplikacji mobilnych informujemy, a informując chronimy kapitał. 


Po drugie…

„Typowe narzędzie do analizy technicznej” pozwala automatycznie zaznaczyć miejsca występowania pewnych formacji jednak nie podaje interpretacji tego stanu rzeczy – w SQUABERZE interpretujemy to co zachodzi na wykresie. Mówiąc wprost zamiast informacji „Na wykresie spółki XYZ wystąpiła formacja podwójnego dna” dostarczamy informacje „Na wykresie wystąpiła foramcja podwójnego dnia, jej potencjalny zasięg to 10 zł, przestanie być ona aktywna jeśli kurs spadnie o 50 groszy”. Interpretujemy z pełną świadomością ryzka, które na siebie bierzemy.


Po trzecie…

Nie dajemy możliwosci konfigurowania parametrów sygnałów. To jest część pracy którą wykonujemy za Użytkownika przedstawiając jej ostateczne efekty oraz omawiając wyniki w ramach niniejszego bloga. Oczywiście pojawiły się również głosy, że wielu użytkowników chciałoby jednak mieć możliwość własnej konfiguracji więc tego nie wykluczamy w zaawansowanych ustawieniach. Cały proces doboru parametrów ma u nas mieć wymowę edukacyjną.


Po czwarte…

Analiza techniczna to nie wszystko. Aspirujemy do miana serwisu kompletnego więc do naszych rozwiązań planujemy wprowadzić również wymiar finansowy w postaci analizy fundamentalnej i połączyć go z tym co istnieje już obecnie w jedno. Zadanie ciężkie ale chętnie się go podejmiemy.


Wreszcie po piąte…

SQUABER w swojej kompletności będzie również obejmował inne rynki w sensie zarówno geograficznym jak i pod względem klas aktywów. Czyni go to naprawdę kompleksowym rozwiązaniem ze względu na sposób interpretacji rynków jak i na dane które obejmuje. Dajemy Użytkownikom prosty wynik skomplikowanej analizy, która może być albo przyczółkiem do jego własnej analizy, albo może wyczerpywać temat. W obu przypadkach oszczędzamy czas i pomagamy w inny sposób niż typowe narzędzia.