Swojego czasu miałem przyjemność osobistego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi w Ministerstwie Skarbu Państwa za rozwój projektu Akcjonariat Obywatelski. Jest to kamapnia wspierająca świadomość giełdową tysięcy Polaków, którzy zdecydowali się na udział w ofertach publicznych podczas dużych prywatyzacji takich spółek jak PZU, Tauron, GPW ect. Ponieważ każda idea podnosząca świadomość inwestycyjną jest nam bliska postanowiłem przybliżyć Wam oraz zachęcić do skorzystania z projektu, który jest realizowany w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego. Chodzi o platformę e-learningową.

Celem tej darmowej platformy, jak i całej idei Akcjonariatu, jest zapewnienie początkującym inwestorom giełdowym odpowiedniej wiedzy, dzięki której będą oni w stanie samodzielnie i bardziej świadomie podejmować decyzje inwestycyjne. Oczywiście wiadomo, że żmudne zdobywanie podstawowej wiedzy nie jest tak atrakcyjne jak zawieranie transakcji. Mimo to poznanie podstawowych pojęć, zrozumienie treści raportów analitycznych oraz sprawozdań finansowych czy poznanie miejsc w których można zdobyć istotne informacje, pozwolą każdemu inwestorowi na zawieranie transakcji z większym zrozumieniem konsekwencji jakie się z tym wiążą. Zachęcam do obejrzenia 4 minutowego filmu pokazującego jak funkcjonuje cała platforma.

Rejestracja jest całkowicie darmowa – po niej użytkownik wpada w logicznie ułożony program. Dla osób, które mają już pewne doświadczenie z giełdą uciążliwe może być to, że nie da się pominąć jakiś zagadnień. Nie należy się tym jednak zniechęcać – a wykorzystać okazję dla utrwalenia wiadomości, a kto wie – może dowiecie się czegoś nowego?

Przejdź do platformy edukacyjnej >>