Zagrożenia dla amerykańskiej gospodarki widoczne na horyzoncie są coraz bardziej klarowne. Miękkie lądowanie jest prawie faktem, a może mrzonką?

Rozbudowane analizy, konkretne okazje. To wszystko w Squaber.com codziennie. Dołącz na 360 dni do Premium i odbierz 60 dni GRATIS! Promocja obowiązuje do końca niedzieli 17 września. DODATKOWO 20 zł zniżki i 10% chargbacka https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Odwrócona krzywa rentowności jest zjawiskiem ekonomicznym, które może sygnalizować nadchodzący kryzys gospodarczy. W normalnych okolicznościach, krzywa rentowności jest nachylona ku górze, co oznacza, że dłuższy okres kredytowania wiąże się z wyższą rentownością. Gdy krzywa rentowności się odwraca, krótkoterminowe stopy procentowe są wyższe niż długoterminowe.

Jest to zwykle wynik braku zaufania inwestorów do przyszłej kondycji gospodarki, co prowadzi do wzrostu popytu na bezpieczne aktywa, takie jak obligacje rządowe. W rezultacie, ceny obligacji rosną, a rentowności spadają, szczególnie w odniesieniu do obligacji długoterminowych.

Historia pokazuje, że odwrócona krzywa rentowności była prekursorem wielu kryzysów finansowych i recesji, na przykład kryzysu finansowego z 2008 roku. Inwestorzy i decydenci powinni być świadomi tego sygnału, aby podjąć odpowiednie kroki w celu zminimalizowania skutków potencjalnego kryzysu gospodarczego.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!