Czy warto sprzedać akcje Ciech w wezwaniu, które planowane jest na 49 zł? Kulczyk chce skupić 100% akcji i ściągnąć spółkę z giełdy, czy nie odpowiadając na wezwanie ryzykujemy?

Autopromocja! Dołącz do Squabera i odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner

Podczas rozmowy z Dawidem Lesznikiem – managerem zespołu analitycznego w Squaber.com, który jest Doradcą Inwestycyjnym, Maklerem Papierów Wartościowych oraz posiada tytuł CIIA, Marcin Tuszkiewicz porusza temat wezwania na akcje Ciechu. Spółka, wokół prywatyzacji przez Jana Kulczyka wciąż krążą kontrowersje, teraz ma być ściągnięta z giełdy przez jego syna, Sebastiana Kulczyka. Wycena jaką podano wydaje się być dla inwestorów zbyt niska, ponieważ bezpośrednio po ogłoszeniu zamiaru wezwania, notowania Ciechu stoją w okolicy 51 zł, czyli 2 zł wyżej niż proponowana cena.

Czy brak odpowiedzi na wezwanie grozi brakiem sprzedaży akcji po dobrej cenie? Czy trzeba odpowiadać na wezwanie akcji Ciechu? Czy jeżeli teraz nie odpowiem na wezwanie akcji Ciechu, to potem uzyskam gorszą cenę?

Wezwanie na akcję to proces, w którym inwestor (zwany wzywającym) zobowiązuje się do zakupu określonej liczby akcji spółki publicznej, z zamiarem uzyskania kontroli nad nią lub zwiększenia swojego udziału w niej. Wezwania na akcje mogą być częścią strategii inwestycyjnej inwestora, który chce zwiększyć swoją pozycję na rynku lub po prostu zdobyć większy wpływ na zarządzanie daną spółką. 

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!