Jak odbierać wyniki spółek technologicznych? Czy to są okazje czy zagrożenia? Jak podejść teraz do giełdy? Zainwestuj w swoją edukację z 5 rat 0% i odbierz Pakiet Edukacyjny z InvestBoxem od Squabera – moc wiedzy na cały rok! 

Dodatkowo odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner

FAANG to akronim używany do opisania pięciu wysoko kapitalizowanych firm technologicznych, które są dominującymi graczami w swojej branży. Oto one:

Facebook, a teraz Meta: Jest to jedna z największych na świecie platform społecznościowych, która poza swoją główną stroną obsługuje także Instagram, WhatsApp i Oculus VR. Facebook skupia się na łączeniu ludzi online i umożliwia udostępnianie treści, takich jak wiadomości, zdjęcia, filmy i inne.

Amazon: Amazon to gigant handlu elektronicznego, który zaczął od sprzedaży książek online, a teraz sprzedaje praktycznie wszystko. Firma prowadzi również wiele innych biznesów, takich jak strumieniowe usługi multimedialne (Amazon Prime), chmurę obliczeniową (Amazon Web Services) oraz sprzęt konsumencki (Kindle, Echo).

Apple: Jest to jedna z najbardziej cenionych marek na świecie, znana przede wszystkim z produkcji iPhone’ów, iPadów i Maców. Apple jest również liderem w zakresie oprogramowania i usług, takich jak system operacyjny iOS, App Store, Apple Music i iCloud.

Netflix: Netflix jest wiodącą na świecie platformą strumieniowania filmów i seriali. Od swojego początku jako serwisu wysyłkowego DVD, firma rozwinęła się w globalnego lidera w produkcji i dystrybucji treści wideo na żądanie.

Google, czyli Alphabet: Firma, obecnie znana jako Alphabet, jest najbardziej znana z najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej. Ale jej usługi obejmują również Android, YouTube, Google Ads, Google Cloud i wiele innych.

FAANG jest często używany jako wskaźnik wydajności sektora technologicznego, ponieważ te firmy są ogromne, globalne, i mają znaczny wpływ na kierunek, w jakim zmierza przemysł technologiczny.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!