Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, dziś konferencja prezesa Glapińskiego.

Zyskaj codzienne komentarze, analizy i okazje w Squaber.com! Jeżeli jeszcze nie miałeś Squabera Premium to odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium). 

 

Patrząc na notowania indeksu WIG20 można odnieść wrażenie, że nikt nie chce pozbywać się polskich akcji. Pytanie jednak jak zachowa się dalej nasz flagowy benchmark, kiedy na giełdach na zachodzie nastąpi mocniejsze tąpnięcie.

Kurs dolara do polskiego złotego jest stabilny, co pozwala być optymistą. Warto jednak zwracać uwagę na kluczowy opór na 4,50 zł, którego pokonanie zakończy trwającą od października głęboką korektę notowań.

PZU oraz Dino są dziś jednymi z mocniejszych przedstawicieli Blue Chipów. Choć w przypadku Dino zlibża sie decydujący moment dla notowań, który może sygnalizować konieczność realizacji zysków. PZU natomiast podciąga wyżej ze względu na zgodę KNF na przeznaczenie 50% zysku netto na poczet dywidendy.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!