Dolar potaniał o 15% od szczytów, czas zakończyć korektę? Czy ustalenia w Davos będą jednak dalej napędzać dotychczasowe trendy widoczne od października 2022 r. Giełda dziś dostaje impuls spadkowy

Zyskaj codzienne komentarze, analizy i okazje w Squaber.com! Jeżeli jeszcze nie miałeś Squabera Premium to odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).  

Nasi rządzący w Davos rozmawiają o perspektywach Polski, szukają partnerów biznesowych, którzy mogliby zwiększyć zatrudnienie, otworzyć nowe zakłady. Premier Morawiecki twierdzi, że nikt w Davos nie zakłada spowolnienia gospodarczego w Polsce. Forum Ekonomiczne dyskutuje o roli Polski w odbudowie Ukrainy. Czy zatem należy w ogóle myśleć o wymianie polskiego złotego na dolary? Paniczne transakcje po 5 zł za dolara wydają się z perspektywy czasu absurdalne, jednak czy faktycznie nastąpiła zmiana warunków dla PLNa?

Giełdy wczoraj dostały bardzo ważną paczkę informacji gospodarczych z USA oraz z innych regionów świata. Chińskie PKB było niższe od oczekiwanego, a sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa niższa w USA. Wygląda na coraz większe hamowanie, które wciąż przez FED postrzegane jest jako niewystarczające do zmiany polityki pieniężnej. Wypowiedzi członków FED były wczoraj jastrzębie.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!