Decyzje banków centralnych wspierają hossę na giełdzie, podobnie prognozy dotyczące gospodarki amerykańskiej.

FED podgrzewa hossę, PMI studzą Europę

Po decyzji FED amerykańskie indeksy wspięły się na historyczne szczyty. Natomiast słabe dane z europejskiej gospodarki w postaci gorszych od oczekiwań odczytów PMI z Francji, Niemiec czy Strefy Euro spowodowały kontrę na niemieckim DAX. Z Polski jednak dane są dobre. Wzrost wynagrodzeń po uwzględnieniu inflacji jest najwyższy od 25 lat. Natomiast sprzedaż detaliczna wzrosła więcej niż rynek oczekiwał.

Polskie indeksy rosną w siłę

WIG20 dzięki takim danym próbuje wyrwać się z korekty i otworzył drogę do 2500 pkt. Podobnie spółki z branży detalicznej. Jednak nie tylko na GPW jest ciekawie. Złoto dzięki osłabieniu dolara, wybija na nowy historyczny szczyt otwierając sobie drogę do 2460 USD. W tym samym czasie kukurydza kształtuje lokalne dno, a możliwość odwrócenia trendu daje szansę na wzrosty także na producentach kukurydzy. Prezes Astarty stale kupuje akcje, co powinno być dobrym prognostykiem wzrostu kursu akcji.

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

Idealny pomysł na prezent dla siebie lub bliskich. Zyskaj Premium, Pakiet Edukacyjny oraz wyjątkowy Invest Box na święta!
https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Obejrzyj nagranie i bądź na bieżąco!
00:00 Wprowadzenie
00:50 Sprzedaż detaliczna w Polsce
03:11 CCC:GPW
04:08 LPP:GPW
05:07 Komentarz po posiedzeniu FOMC
06:11 BTC; złoto
07:55 USD/PLN
09:07 CHF/PLN
10:27 miedź
11:46 DAX40
12:55 SP500
13:49 PMI w Europie
15:35 AST:GPW; kukurydza
20:02 WIG20; sWIG80

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!