Poniedziałek 25.04.2022
Kupno KGH, APR, PKO, XTB, ING.
Sprzedaż ING tego samego dnia ze stratą -3,1%.

Wtorek 26.04.2022
Sprzedaż KGH ze stratą -3,4%.

Środa 27.04.2022
Kupno MIL
Sprzedaż TEN, PKO, XTB z wynikami kolejno -4,1%, -3,5% oraz +10,4% na XTB

Czwartek 28.04.2022
Kupno AML

Piątek 29.04.2022
Kupno KRU
Sprzedaż APR, MIL, AML kolejno z wynikami +8,6%, +2,3% (sprzedaż na przesuniętym SL po ATR), +9,6%.

Pozostałe sygnały kupna nie zostały wykorzystane ze względu na zbyt niskie RR – szczegóły w galerii poniżej.

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 41 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 223. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 223. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Skład portfela na 05.05.2022 (na dzień analizy po majówce)

Ze względu na liczne transakcje umieszczam je w zbiorczej galerii, która wyświetla niestety tylko nazwy plików. Są jednak zakodowane według wzorca: ticker, typ transakcji (kupno/sprzedaż/brak [transakcji kupna]), data w formacie DDMMRRRR. Jeśli na jednym wykresie przedstawiam więcej zdarzeń, rozdzielam je, np. XTB kupno 25 (kwietnia) sprzedaż 27052022 (27 maja 2022) lub PLW brak [transakcji] 28 (kwietnia) oraz 29052022 (29 maja 2022).