Pierwszy tydzień listopada, mimo że krótszy pod względem dni sesyjnych, był bardzo aktywny. Wtorek to kupno Benefit (BFT) i brak kupna Orange (OPL) ze względu na zbyt niskie RR. Środa to aż 3 transakcje kupna: Budimexu (BDX), Kęty (KTY) oraz PKO (PKO), w tym na Budimexie dość odległy ze względu na dość długie spadki. Zrezygnowano z PZU (PZU) ze względu na zbyt niskie RR. Czwartek to sprzedaż Budimexu na przesuniętym SL. Pozycja dała skromne 0,4%. Zakupiono za to Amicę (AMC), Eurocash (EUR) oraz Millenium (MIL). By zrealizować te transakcje, do portfela dopłacono 10 tys. zł. Prawdziwa klęska obfitości sygnałów. W piątek na koniec sesji zamknięto Famur na poziomie TP z wynikiem ponad 10% w 9 dni. Odrzucono natomiast sygnał na Orlenie (PKN) ze względu na zbyt niskie RR (mamy tam wąską konsolidację i wybicie poprzedniego sygnału to potwierdziło).

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 198. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 198. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

BFT transakcja kupna 02.10.2021

Skład portfela na 05.11.2021

OPL brak transakcji 02.11.2021

PZU brak transakcji 03.11.2021

PKO transakcja kupna 03.11.2021

KTY transakcja kupna 03.11.2021

BDX transakcja kupna 03.11.2021

BDX transakcja sprzedaży 04.11.2021

MIL transakcja kupna 04.11.2021

EUR transakcja kupna 04.11.2021

AMC transakcja kupna 04.11.2021

FMF transakcja sprzedaży 05.11.2021

PKN brak transakcji 05.11.2021