Ostatni tydzień to spokój w prowadzonym portfelu. Nie było wielu okazji do kupna z uwagi na brak spełnionych warunków określonych w metodologii Strefy Popytu. Jedynymi spółkami, które zakwalifikowały się do portfela Strefy Popytu to: Orbis (ORB) i LPP. Pierwsza spółka z kupionych, już następnego dnia dotarła do poziomu Take Profit, zyskując 4,36%.

Wartość portfela w 90 tygodniu wzrosła o 0,44%, WIG 20 stracił 1,33%, a mWIG40 również znalazł się pod kreską na 1,26%

Dzięki temu zyskujemy przewagę nad szerokim rynkiem, która aktualnie wynosi już ponad 30 pkt. %!

Aktualnie portfelu jest spółka odzieżowa LPP.

Z uwagi na niespełnienie warunków po alercie ze Stref Popytu, spółki Lotos, KGHM, Santander Bank oraz ING nie mogły zostać dodane do portfela. Najlepszym przykładem jest tutaj ING, na którym został wygenerowany alert, ale z uwagi na bliskość aktywnej strefy podaży, nie możemy takiej spółki brać pod uwagę. 

W portfelu Strefy Popytu zmieniamy sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 52 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 90 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 90 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży