We wtorek zakupiono Kernel (KER), przyjmując TP dla sygnału zaraz poniżej 66 zł ze względu na ważną strefę historycznego oporu. Środa to natomiast kupno Boryszewa (BRS), który pod względem umiejscowienia poziomów nie rodził raczej wątpliwości. Czwartek to sygnał na Aliorze (ALR) z dość odległym TP – po drodze jest jednak niedomknięta luka spadkowa i oczekiwane jest, że tam pozycja zostanie zamknięta na przesuniętym SL. Odrzucono za to sygnał na DataWalk (DAT), jako że spółka jest na swoich niemalże maksimach i ustalenie TP na historycznym szczycie przyniosło RR dla pozycji ledwie 0,4. Amica (AMC) opuściła portfel w czwartek, osiągając poziom SL – transakcja przyniosła stratę 3,26%. W piątek Alior co prawda naruszył SL lekko, ale po chwili odbił, przez co utrzymał się w portfelu.

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 195. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 195. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

KER transakcja kupna 12.10.2021

Skład portfela na 15.10.2021

BRS transakcja kupna 13.10.2021

ALR transakcja kupna 14.10.2021

DAT brak transakcji 14.10.2021

AMC transakcja sprzedaży 14.10.2021