W poniedziałek strefę popytu zaalertował Boryszew (BRS), co jednak było wynikiem szybkiego załamania na notowaniach i równie szybkiego odrobienia. Gdy więc sygnał nadszedł, cena już znajdowała się dużo powyżej strefy. Tym samym alert był niemożliwy do wykorzystania. Wtorek to już natomiast dwie transakcje kupna na Forte (FTE) i XTB. Na tej pierwszej parametry niemal takie, jak przy poprzednim sygnale. XTB to natomiast alert po dużym spadku wywołanym niezadowalającymi wynikami – za TP wybrano okolice maksimum świec po luce.

Również we wtorek zamknięto Ten Square Games (TEN) na przesuniętym SL – spółka dała 3,91% w 6 dni. Kolejny dzień to kupno Kruka (KRU). W czwartek dokupiono jeszcze Millenium (MIL), które na moment pisania tych słów w poniedziałek, jest już zabezpieczone w zysku. Ostatnią transakcją tego dnia, a także tygodnia, była sprzedaż XTB, które osiągnęło zakładane TP i dało 8,47% w ledwie dwa dni!

Czas na pobudkę | Magazyn Bilans – sierpień 2021

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 185. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 185. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

BRS brak transakcji 02.08.2021

Skład portfela na 09.08.2021

FTE transakcja kupna 03.08.2021

XTB transakcja kupna 03.08.2021

TEN transakcja sprzedaży 03.08.2021

KRU transakcja kupna 04.08.2021

MIL transakcja kupna 05.08.2021

XTB transakcja sprzedaży 05.08.2021