W poniedziałek portfel na SL opuścił Benefit (BFT), dając stratę 3,58%. Zakupiono Kernel (KER) przy RR rzędu 1,8. We wtorek z rana nadeszły sygnały na JSW i AmReście (EAT). Ten pierwszy wykorzystano do zawarcia transakcji z analogicznym TP, jak poprzednim razem (wtedy transakcja została zamknięta na przesuniętym SL). Na AmReście natomiast mamy pełen trend spadkowy i trudno było szukać na nim agresywniejszego wejścia – należało zatem obrać ostatni szczyt, który powodował, że RR wynosiło ledwie ponad 1, więc sygnał odrzucono. Na SL wypadło Forte (FTE), które przyniosło stratę 5,18%. Czwartek to sprzedaż Kernela (KER), który wypadł z portfela na SL, przynosząc 3,64% straty. Również na SL w piątek opuściło portfel JSW z wynikiem -4%. Tydzień ten był trudny dla portfela.

Ipopema – Gigant polskich TFI

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 182. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 182. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

BFT transakcja sprzedaży 12.07.2021

Skład portfela na 16.07.2021

KER transakcja kupna 12.07.2021

JSW transakcja kupna 13.06.2021

EAT brak transakcji 13.07.2021

FTE transakcja sprzedaży 13.07.2021

KER transakcja sprzedaży 15.07.2021

JSW transakcja sprzedaży 16.07.2021