138. tydzień prowadzenia portfela Strefy Popytu rozpoczął się leniwie, bez sygnałów ze stref popytu. W portfelu pozostawał Comarch (CMR). Tego, co zdarzyło się we wtorek nie trzeba szerzej przedstawiać. Na szczęście nim rynek zalał się na dobre czerwienią, CMR zdołał utworzyć maksimum na 218 zł. Pozwoliło to na przestawienie poziom SL na niewielki zysk. Ostatecznie przy cenie otwarcia 211 zł notowania wybiły SL na 211,13 zł. Zrealizowano tym samym skromny zysk wielkości 0,06%, ale uniknięto przy tym spadków. We wtorek też nadszedł sygnał na Enei (ENA), gdzie stosunek RR dla transakcji przekraczał 4 (TP na 6,74 zł). W trakcie sesji zabrakło dokładnie jednego grosza, by przesunąć na tym walorze SL na poziom BE – zostałby on wtedy osiągnięty jeszcze tego samego dnia.

Finalnie w portfelu na koniec tygodnia została tylko Enea, której zabrakło grosza, by zostać zabezpieczoną na poziomie BE. 

Czy spadki w USA to początek krachu? – Magazyn Bilans

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu zyskał 0,1%, zaś indeksy: WIG 0,43%, WIG20 0,84%, a mWIG40 stracił 0,36%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 138. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 138. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

CMR transakcja sprzedaży 08.09.2020

Składniki portfela na 11.09.2020

ENA transakcja kupna 08.09.2020