Nowy tydzień rozpoczęliśmy od alertu na Alumetalu (AML), który wreszcie można było wykorzystać – otwarto pozycję przy RR rzędu 1,8 z TP na poprzednim szczycie. Wtorek przyniósł niestety głębszą korektę na notowaniach, przez co Alumetal i Millenium (MIL) wyleciały na pierwotnych stop-lossach, generując odpowiednio straty -2,82% i -3,17%. Na przesuniętym SL w zysku natomiast wypadło Echo (ECH) – pozycja w tydzień dała 1,49%. W środę odrzucono sygnał na Santanderze (SPL), jako że RR dla transakcji było niższe od 1,5, a w zasięgu 5% od miejsca wejścia znajdowała się aktywna strefa podaży (jest to dodatkowy warunek wykluczający zapisany w strategii).

Ostatnia transakcja w tym tygodniu to sprzedaż Wawelu (WWL), który po 49 dniach zaalertował strefę popytu, wokół której krążył, jako strefę podażową. Z tego względu pozycja została zamknięta po cenie z alertu, która wyniosła 594 zł, co oznacza stratę niespełna 2%. Walor ten pozostaje w ostatnim czasie mało ruchliwy, stąd należy go indywidualnie rozważyć w przypadku ewentualnych kolejnych alertów.

Horoskop dla SP500 | Magazyn Bilans – czerwiec 2021

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 177. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 177. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

AML transakcja kupna 07.06.2021

Skład portfela na 14.06.2021

AML transakcja sprzedaży 08.06.2021

MIL transakcja sprzedaży 08.06.2021

ECH transakcja sprzedaży 08.06.2021

SPL brak transakcji 09.06.2021

WWL transakcja sprzedaży 10.06.2021