W minionym tygodniu, który miał 4 dni sesyjne, użytkownicy Squabera Premium otrzymali łącznie 11 alertów ze Stref: 6 z popytowych i 5 z podażowych.
Pierwszy, który nadszedł, był z Grupy Azoty (ATT). Warunki zostały spełnione i spółka wpadła do portfela – już w środę dotarła do poziomu Take Profitu. W poniedziałek na Stop Lossie kroczącym wypadło Echo Invest (ECH), dając wynik +5,66%. Następnego dnia XTB zareagował na Strefę Popytu, ale bliskość innych Stref nie dała możliwości zajęcia pozycji. Podobna sytuacja miała miesce w środę na KGHM (KGH) i w piątek na Pekao (PEO). Do portfela wpadło w ostatnim dniu minionego tygodnia PKO.

Po burzliwym czwartku na światowych giełdach i uspokojeniu w piątek, czekamy co przyniesie nowy tydzień i czy pojawią się kolejne okazje dla spółek branych pod uwagę w strategii Strefy Popytu.

Zapraszamy na otwarty webinar

Czy zaczął się już krach?

 15.06.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 0,25%, natomiast straciły indeksy WIG-2,57%, WIG20-2,91%, a mWIG40-2,21%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 125 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 125 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

ECH transakcja sprzedaży 08.06.2020

Składniki portfela

ATT transakcja sprzedaży 10.06.2020

PKO transakcja kupna 12.06.2020