W minionym tygodniu, który miał 4 dni sesyjne, użytkownicy Squabera Premium otrzymali łącznie 11 alertów ze Stref: 6 z popytowych i 5 z podażowych.
Pierwszy, który nadszedł, był z Grupy Azoty (ATT). Warunki zostały spełnione i spółka wpadła do portfela – już w środę dotarła do poziomu Take Profitu. W poniedziałek na Stop Lossie kroczącym wypadło Echo Invest (ECH), dając wynik +5,66%. Następnego dnia XTB zareagował na Strefę Popytu, ale bliskość innych Stref nie dała możliwości zajęcia pozycji. Podobna sytuacja miała miesce w środę na KGHM (KGH) i w piątek na Pekao (PEO). Do portfela wpadło w ostatnim dniu minionego tygodnia PKO.

Po burzliwym czwartku na światowych giełdach i uspokojeniu w piątek, czekamy co przyniesie nowy tydzień i czy pojawią się kolejne okazje dla spółek branych pod uwagę w strategii Strefy Popytu.

Zapraszamy na otwarty webinar

Czy zaczął się już krach?

 15.06.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 0,25%, natomiast straciły indeksy WIG-2,57%, WIG20-2,91%, a mWIG40-2,21%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę “Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 125 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 125 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

ECH transakcja sprzedaży 08.06.2020

Składniki portfela

ATT transakcja sprzedaży 10.06.2020

PKO transakcja kupna 12.06.2020

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.