Tydzień rozpoczęliśmy od dwóch transakcji sprzedaży – Orange (OPL) oraz Kruk (KRU) opuściły portfel. Ten pierwszy dał 1,38% zysku w 4 dni, a zamknięcie nastąpiło na przesuniętym po ATR SL. Kruk zaś wystrzelił i dotarł do poziomu TP, dając 7,89% w 12 dni. W środę Famur (FMF) otworzył się luką wzrostową, co pociągnęło za sobą przesunięcie SL. Notowania w trakcie sesji spadły i wybiły poziom obrony zysku, stąd pozycja została zamknięta na zysku +3,35%. Nadeszły dwa sygnały na JSW oraz CD Projekcie (CDR) – obie spółki zakupiono, a TP obrano dość oddalone zgodne z bardziej agresywnym podejściem, które zakłada wybór ostatniego dobrze widocznego szczytu.

W czwartek, po 16 dniach, zamknięto pozycję na Enei (ENA). Notowania osiągnęły przesunięty SL – transakcja dała 3,14% zysku. Piątek z kolei to sprzedaż Kernela (KER), który po tygodniu osiągnął TP i przyniósł 5,77% zysku.

OTWARTY webinar 08.06.2021, godz. 20:00

Praktyczne wskazówki rynkowe! Jak za szybko nie ucinać zysków..

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 175. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 175. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

OPL transakcja sprzedaży 24.05.2021

Składniki portfela na 31.05.2021

KRU transakcja sprzedaży 24.05.2021

FMF transakcja sprzedaży 26.05.2021

JSW transakcja kupna 26.05.2021

CDR transakcja kupna 26.05.2021

KER transakcja sprzedaży 28.05.2021

ENA transakcja sprzedaży 27.05.2021