Na dzień 31 maja 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 2 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 16 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • a na 2 spółkach nie ma wyraźnego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco w maju ożyło i przyspieszyło wzrosty, wyrywając się z konsolidacji. Notowania reagują obecnie na opór w okolicach 74 zł.

Allegro

Allegro bez trendu. Cena generalnie konsoliduje, końcem maja dotarła do i aktywowała strefę podaży poniżej 60 zł, która obecnie jest kluczowa.

CCC

CCC utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Na początku miesiąca wygenerowano dwie duże świecie, po których notowania przeszły w wciąż trwającą korektę.

CDR
CDR utworzył dno nieco powyżej 150 zł, od którego cena stara się nieśmiało odbijać. Zaalertowana została strefa popytu poniżej 160 zł, która obecnie jest najbliższym wsparciem.

Cyfrowy Polsat
CPS w trendzie wzrostowym, jednakże generalny obraz pozostaje bez zmian. Spółka pozostaje w szerokiej konsolidacji, gdzie dopiero wybicie 31,3 zł byłoby istotnym sygnałem.

Dino
Dino w maju wkroczyło w trend wzrostowy. Cena nieśmiało podchodzi pod szczyt z początku roku. Kluczowe okolice 295-300 zł.

JSW
Trend wzrostowy na JSW przyspieszył. Notowania ożywiły się w drugiej połowie miesiąca, aktualnie reagują na oporowe 37,5 zł.

KGHM

KGHM niezmiennie w trendzie wzrostowym. W połowie maja cena spróbowała wybicia z konsolidacji, aczkolwiek na razie nieudanego. Krótkoterminowe wsparcie na 192 zł.

LPP
Maj na LPP to pokaźne wzrosty i ostateczny powrót ponad 10 tys. zł, na które cena po korekcie w punkt zareagowała. Kierunek na nowe maksima możliwy po wybiciu 11750.

Lotos
Lotos kontynuuje trend wzrostowy, dalej spokojnie i stopniowo. Teraz notowania zamykają się w strefie między 48 a 54 zł.

Mercator
Mercator pozostaje w trendzie spadkowym, jednak cena się uspokoiła i przez ostatnie dni wąsko konsoliduje. Wybicie lokalnego dołka byłoby złowróżbnym sygnałem.

Orange
Orange generalnie bez trendu. Maj to ciągła konsolidacja po zniesieniu większej części wystrzału z kwietnia.

Pekao S.A.
PEO kontynuuje wzrosty. Notowania zbliżają się do psychologicznych 100 zł, wsparcie dla korekty możliwe w okolicach 94 zł.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym. Byki natomiast nie są w stanie sobie poradzić ze strefą Squabera między 10,25 a 10,7 zł. Jej wybicie umożliwiłoby dalszy rozwój trendu.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. Maj natomiast wypada lekko spadkowo. Być może teraz cena stara się zakończyć korektę i od strefy Squabera poniżej 6,56 zł ruszyć dalej.

PKN Orlen
Orlen niezmiennie w trendzie wzrostowym. Notowania na ostatniej sesji maja wzbiły się ponad dołki z połowy 2018 roku. Teraz kierunek to ważne 87-88 zł.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym, który w drugiej połowie maja przyspieszył. Istotnym testem dla byków będzie 42 zł i rejon nierównej konsolidacji rozpoczętej w 2018 roku.

PZU
PZU trwa w trendzie wzrostowym. Na koniec miesiąca cena dotarła do ważnego oporu na 37 zł. Po jego wybiciu może skierować się na 39 zł.

Santander Bank Polska
SPL kontynuuje trend wzrostowy. Notowania aktualnie reagują na aktywną strefę podaży powyżej 272,6 zł, którą rozciągnąć można aż do oporu technicznego w rejonie 280 zł.

TPE
Tauron kontynuuje wzrosty. Maj to po prawdzie konsolidacja, którą można wyznaczyć między 3,16 a 3,48 zł. W przypadku wybicia górą, kolejny ważniejszy opór to 4 zł.