Pierwszy sygnał w nowym tygodniu nadszedł we wtorek na PKO. Stosunek RR dla niego wynosił nieco ponad 1, więc go odrzucono. Ostatni szczyt wyraźnie się tam zaznaczył na oporze, więc należało go obrać jako TP, a nie ten wcześniejszy. Zakupiono natomiast Famur (FMF) przy RR na poziomie aż 3 – tutaj żadnych wątpliwości co do umiejscowienia TP nie było. Środa to kupno Santandera (SPL), który zaraz po reakcji na strefę sprawnie odbił. Sygnał na GPW w czwartek odrzucono ze względu na zbyt niskie RR. W piątek na otwarciu Famur otworzył się luką poniżej SL, stąd pozycję zamknięto po cenie otwarcia z tego dnia – zrealizowano w związku z tym większą, niż zakładano, stratę na poziomie 5,3%. W ten dzień zakupiono PlayWay (PLW) z RR aż 4,6 – obrano dalszy, wyraźny szczyt zgodnie z bardziej agresywnym podejściem, jednak pozycja nade wszystko prowadzona będzie po ATR i pewnie opuści portfel na przesuniętym SL.

CDR znów przy dnie. WIG20 Analiza Squaber Trendy Luty 2021

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 162. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 162. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PKO brak transakcji 23.02.2021

Składniki portfela na 26.02.2021

FMF transakcja kupna 23.02.2021

SPL transakcja kupna 24.02.2021

GPW brak transakcji 25.02.2021

FMF transakcja sprzedaży 26.02.2021

PLW transakcja kupna 26.02.2021