U początku nowego tygodnia brakowało sygnałów. Pierwszy nadszedł we wtorek na Alumetalu (AML), który jednak należało zgodnie z zasadami odrzucić ze względu na aktywną strefę podaży w bezpośredniej bliskości poziomu wejścia. W środę nadszedł analogiczny sygnał z niższej strefy na AML, jednak TP wypadałoby w aktywnej strefie podażowej, stąd sygnał odpuszczono. Nie wykorzystano również alertu na GPW, jako że tam RR było nieco zbyt niskie (<1,5). Pierwszą transakcją było dopiero kupno PZU, gdzie zgodnie z stosowanym nieco bardziej agresywnym podejściem należało zidentyfikować ostatni szczyt dla potrzeb TP dopiero na poziomie 34 zł. W czwartek otwarto pozycję na PKP, zaś odrzucono dwa sygnały na Orange (OPL) oraz Kruku (KRU) z powodu zbyt niskich RR. Z tego samego powodu w piątek odrzucono sygnał na Kernelu (KER). Na weekend w portfelu zostały PKP i PZU.

Słaby koniec miesiąca na S&P! Rollercoaster na CD Projekt!

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 158. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 158. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

AML brak transakcji 26.01.2021

Składniki portfela na 29.01.2021

GPW brak transakcji 27.01.2021

PZU transakcja kupna 27.01.2021

PKP transakcja kupna 28.01.2021

KRU brak transakcji 28.01.2021

OPL brak transakcji 28.01.2021

KER brak transakcji 29.01.2021