Na dzień 28 lutego 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 5 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 15 spółek jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco w drugiej połowie lutego przeszło w trend spadkowy, walor jednak faktycznie konsoliduje – brakuje przekonania.

Allegro

Allegro w słabym trendzie spadkowym. Cena powróciła w okolice poziomu z debiutu – uaktywniony tam popyt reprezentuje młotek z samego końca miesiąca.

Alior Bank
Alior w trendzie wzrostowym, który ostatnio przyspieszył. Wreszcie też udało zamknąć lukę spadkową z marca zeszłego roku. 

CCC

CCC utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Udało się pokonać okrągłe 100 zł, a teraz cena koryguje ostatni ruch.

CDR
CDProjekt wciąż nie potrafi się otrząsnąć i pozostaje w spadkach. Cena powróciła do dna z początku roku, jest to bardzo ważny poziom.

Cyfrowy Polsat
CPS na sam koniec miesiąca wystrzeliło, przechodząc na powrót w trend wzrostowy. Dla jego kontynuacji kluczowe byłoby jednak wybicie pobliskich oporowych okolic 29,2 zł.

Dino
Trend wzrostowy na DNP słabnie. Cena wybiła strefę popytu Squabera, która teraz stała się strefą podażową, a notowania kotłują się zaraz pod nią.

JSW
JSW pozostaje we wzrostach. W drugiej połowie lutego dość głęboko korygowała, a teraz reaguje na wsparcie na 34 zł.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, aczkolwiek od początku roku brakuje przekonania. Cena generalnie pozostaje w konsolidacji.

LPP
LPP pozostaje we wzrostach, jak na razie jednak konsolidując między strefą popytu poniżej 7580 zł a podaży powyżej 8600 zł.

Lotos
LTS w słabym trendzie spadkowym. Cena obecnie znajduje wsparcie na strefie popytu poniżej 41,3 zł, jednocześnie znajdując się w lekko trójkątnej formacji.

Orange
Orange dalej w trendzie spadkowym. Na koniec miesiąca notowania wystrzeliły na północ: w marcu czeka je próba sforsowania potencjalnej strefy podaży powyżej 6,38 zł.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje się we wzrostach, które są jednak coraz bardziej leniwe. W lutym nie udało się utworzyć nowego szczytu.

PGE
PGE w słabnącym trendzie wzrostowym. Cena obecnie reaguje na strefę podaży powyżej 6,72 zł, która jest kluczowym krótkoterminowym oporem dla ewentualnych wzrostów.  

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. Luty to reakcja na styczniowy szczyt jako na opór i dalsza konsolidacja.

PKN Orlen
Orlen formalnie w trendzie wzrostowym, od dłuższego czasu jednak trwa konsolidacja. Końcem lutego cena znalazła się na potencjalnej strefie popytu, na którą może u początku marca zareagować.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym. Teraz jednak pozostaje w aktywnej strefie podaży, z której musi się uwolnić, jeśli chce powrócić do wzrostów.

PZU
PZU w słabnącym trendzie wzrostowym. Cena powróciła do strefy popytu pod 29,6 zł, jej wybicie byłoby sygnałem dużej słabości i zagrażało dalszym wzrostom.

Santander Bank Polska
SPL obudził się z letargu i powrócił w lutym do wzrostów. Po delikatnym zaznaczeniu nowego szczytu notowania powróciły do strefy popytu pod 206 zł, gdzie znajdują wsparcie.

TPE
Tauron utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Luty to jednak rozpędzająca się kaskada spadków, która zatrzymała się na obecnie bardzo ważnej strefie popytu pod 2,56 zł.