Po spokojnym 139. tygodniu prowadzenia portfela, w poniedziałek nadszedł sygnał na ING. Stosunek RR wynosił tam 3,42, a poziom TP ustawiono na 137 zł – zaraz pod strefą podaży Squabera. We wtorek wykorzystano alert na Kętach (KTY) – poziom realizacji zysków ustanowiono na górnej granicy luki dywidendowej (465 zł). Zaraz po środowym otwarciu nastąpiło gwałtowane załamanie na notowaniach ING, a pozycja została zamknięta na poziomie SL, realizując stratę 3,87%. Czwartkowego sygnału na Budimexie (BDX) nie można było wykorzystać, jako że stosunek RR dla transakcji wynosiłby jedynie 0,9. W piątek zamknięto sygnał na Kętach, które dotarły do zakładanego TP w zaledwie 3 dni. Zrealizowano tym samym bardzo solidny zysk na pozycji wielkości 9,93%. Alert nadszedł ponownie na ING, z nieco lepszą ceną wygenerowania (120 vs 121 poprzednio) – pozostałe paramtery transakcji pozostawiono takie same. Spółka ta po piątkowej sesji pozostaje jako jedyna w portfelu, przynosząc 0,7% straty.

Olbrzym wpływa na GPW – „Kup teraz” dla Allegro?

OTWARTY webinar analityczny w poniedziałek, 28.09.2020, godz. 20:00

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 140. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 140. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

ING transakcja kupna 21.09.2020

Składniki portfela na 25.09.2020

KTY transakcja kupna 22.09.2020

ING transakcja sprzedaży 23.09.2020

BDX brak transakcji 24.09.2020

KTY transakcja sprzedaży 25.09.2020

ING transakcja kupna 25.09.2020