Banki to sektor, który od początku roku jest na największym, aż 44% minusie! Jak wygląda aktualnie sytuacja w sektorze? Co z energetyką? Ale przede wszystkim, jak kontrolować ryzyko inwestycji?

Webinar specjalny w Squaberze: Najskuteczniejsza giełdowa formacja techniczna! Poniedziałek, godz. 20:00 https://edukacja.squaber.com/webinari…

Zarejestruj się w Squaber.com i otrzymaj ebook o naszych strategiach! https://squaber.com +83% w strategii Szczyty i Dna!

Subskrybuj kanał https://bit.ly/squaber-sub i bądź na bieżąco!

Najbliższy webinar w Squaberze: http://bit.ly/webinar-squaber

Ostatni czas przysporzył inwestorom wiele negatywnych emocji, chyba, że podejmowali ryzyko wcześniej je kalkulując. Dla niektórych, spadki z początku tygodnia były okazją do spekulacji, dla innych, powodem do wyrywania włosów z głowy. Jak być po tej lepszej stronie?

Jednym z zasad jest zarządzanie ryzykiem. Nie jest to temat wybitnie ciekawy, ale konieczny. Ryzyko ma wiele wymiarów, ponieważ może być specyficzne, systematyczne, związane z płynnością, branżą, sytuacją globalną. Każdy aspekt dobrze wziąć pod uwagę. Jednak ostatecznie zmierzamy w stronę jego miary, która w najprostszym ujęciu sprowadza się do analizy zmienności.

Jak podejść do tego aspektu w taki sposób, aby realizacja scenariusza dawała satysfakcję, a spadek ceny nie wzbudzał paniki, tylko był chłodną kalkulacją?