W poniedziałek nadeszły dwa alerty, których nie można było wykorzystać. Pierwszy dotyczył pozostającego w portfelu ING, drugi zaś Aliora (ALR), gdzie zaraz nad ukatywnioną strefą popytu sytuowała się kolejna – potencjalnie podażowa, stąd odstąpiono od transakcji. Nie można było też wykorzystać środowego sygnału na Grupie Azoty (ATT). Tam stosunek RR dla transakcji wynosił niespełna 1,3 – wyraźnie widoczny był niemal od linijki ukształtowany opór, pod którym wystąpiły małe, lecz istotne podwójne szczyty. Podobna sytacja wystąpiła w przypadku alertu na Tauronie (TPE), gdzie RR wynosiłoby zaledwie 0,6.

Pierwsza transakcja została zawarta dopiero w piątek na Medicalgorithmics (MDG) – jej parametry były dokładnie takie same, jak ostatnim raz, z stosunkiem RR rzędu niecałego 2,5. Końcem tygodnia pozycję zamknięto na ING, które po 9 dniach dotarło do poziomu SL. Zrealizowano tym samym stratę 2,45%. Nie skorzystano z sygnału na Enerdze (ENG) przed samym zamknięciem weekendowym – mały ostatni szczyt wyraźnie wypadał na ważnym oporze na 8,30 zł. W portfelu pozostają Ciech i Medicalg.

OTWARTY webinar z Marcinem Tuszkiewiczem

XTB, BMX, CRJ zarobiły ponad 1000% więcej r/r – czy utrzymają zyski?

1 września, godz. 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu stracił 0,76%, zaś indeksy straciły: WIG 1,35%, WIG20 1,94%, a mWIG40 zyskał 0,07%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 136. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 136. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

ALR brak transakcji 24.08.2020

Składniki portfela na 28.08.2020

ATT brak transakcji 26.08.2020

TPE brak transakcji 26.08.2020

MDG transakcja kupna 28.08.2020

ING transakcja sprzedaży 28.08.2020

ENG brak transakcji 28.08.2020