W poniedziałek na cząstkowym zysku zamknięto transakcję na AmReście (EAT). Cena zareagowała tam na strefę podaży, z czym przy otwieraniu pozycji w zeszłym tygodniu się liczyliśmy (było tam nagromadzenie nieaktywnych stref, a dodajmy, że strategia pozwala na otwarcie transakcji w takiej sytuacji) – pozycja została zatem natychmiast zamknięta na poziomie wygenerowania alertu, tj. na 22,2 zł. Oznacza to zysk wysokości 2,07%.

We wtorek na poziomie SL został zamknięty Ciech (CIE), tym samym zrealizowano stratę 3,34%. Tego samego dnia nadszedł kolejny alert na ING, którego znów nie można było wykorzystać przez zbyt mały stosunek RR – tym razem wyniósł on 1,2 wobec minimalnego wymogu na poziomie 1,5. Kolejne dni to już absolutna cisza – brak alertów ze Stref Popytu. Na piątek 17.07.2020 portfel jest zatem pusty.

Czyżby się NBP zagalopowało? Czy w projekcie NBP na temat inflacji i PKB można w ogóle wierzyć? No i kto skorzysta na wzroście cen na polskiej giełdzie?

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu stracił 1,20%, zaś indeksy: WIG zyskał 0,22%, WIG20 stracił 0,07%, a mWIG40 stracił 0,09%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 130 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

EAT transakcja sprzedaży 13.07.2020

Składniki portfela na 17.07.2020

CIE transakcja sprzedaży 14.07.2020

ING (ponownie) brak transakcji 14.07.2020