W poniedziałek na cząstkowym zysku zamknięto transakcję na AmReście (EAT). Cena zareagowała tam na strefę podaży, z czym przy otwieraniu pozycji w zeszłym tygodniu się liczyliśmy (było tam nagromadzenie nieaktywnych stref, a dodajmy, że strategia pozwala na otwarcie transakcji w takiej sytuacji) – pozycja została zatem natychmiast zamknięta na poziomie wygenerowania alertu, tj. na 22,2 zł. Oznacza to zysk wysokości 2,07%.

We wtorek na poziomie SL został zamknięty Ciech (CIE), tym samym zrealizowano stratę 3,34%. Tego samego dnia nadszedł kolejny alert na ING, którego znów nie można było wykorzystać przez zbyt mały stosunek RR – tym razem wyniósł on 1,2 wobec minimalnego wymogu na poziomie 1,5. Kolejne dni to już absolutna cisza – brak alertów ze Stref Popytu. Na piątek 17.07.2020 portfel jest zatem pusty.

Czyżby się NBP zagalopowało? Czy w projekcie NBP na temat inflacji i PKB można w ogóle wierzyć? No i kto skorzysta na wzroście cen na polskiej giełdzie?

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu stracił 1,20%, zaś indeksy: WIG zyskał 0,22%, WIG20 stracił 0,07%, a mWIG40 stracił 0,09%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę “Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 130 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

EAT transakcja sprzedaży 13.07.2020

Składniki portfela na 17.07.2020

CIE transakcja sprzedaży 14.07.2020

ING (ponownie) brak transakcji 14.07.2020

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.