Na przestrzeni ostatnich miesięcy w portfelu Stref Popytu znacząca część gotówki była niewykorzystywana, zmniejsza to efektywność portfela stąd decyzja zmniejszeniu pozycji gotówkowej o 40 tys. zł. Jeśli będzie więcej okazji inwestycyjnych zgodnych ze strategią Strefy Popytu, rachunek zostanie ponownie zasilony.

Zeszły tydzień obfitował w alerty ze stref podaży, jednak również były wysyłane ze stref popytowych, ale bliskość kolejnych poziomów dyskwalifikował możliwość zajęcia pozycji. Najlepszym dniem zeszłego tygodnia dla portfela okazał się piątek, gdyż mBank(MBK) dotarł do Take Profitu. Zysk wyniósł 16,35% w osiem dni. W portfelu aktualnie znajduje się Echo Invest (ECH), które jest już prowadzone wg ATR (opis poniżej)

Zapraszamy specjalny webinar

3 spółki z szansą na ponadprzeciętne wzrosty

 10.06.2020, 20:00

Nie wiesz jak rozróżnić, która firma ma szansę na naprawdę ponadprzeciętne zyski, a która to tylko wydmuszka krótkoterminowa?   

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 4,13%,  WIG 7%, WIG20 6,96%, a mWIG40 7,38%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 124 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 124 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MBK transakcja sprzedaży 05.06.2020

Składniki portfela