W zeszłym tygodniu mieliśmy cztery okazje inwestycyjne, które spełniały warunki zgodne ze strategią Strefy Popytu. We wtorek napłynął alert ze spółki MBank (MBK) oraz AmRest (EAT), który to w środę dotarł do Stop Lossa, generując stratę w wysokości 2,40%.  W czwartek kolejny raz był alert z tej spółki, ale ze względu na niski stosunek zysku do ryzyka nie mógł znaleźć się w naszym portfelu. Wracając do środy, również tego dnia do portfela Strefy Popytu wpadło LPP. W czwartek nie było okazji inwestycyjnych. W piątek  Kruk (KRU) dotarł do poziomu Take Profit, dając zysk w wysokości 6,75%. Spółka w portfelu była od zeszłego piątku, a w dniu dotarcia do niego uaktywniła się strefa podaży. W piątek pod koniec sesji napłynął alert z Asseco Poland (ACP), który został dodany do portfela.
Indeksy WIG oraz WIG20 dwa tygodnie temu dotarły do stref wsparć, od których nastąpiło odbicie. Czy wsparcie okaże się znaczące w najbliższym czasie? Przełamanie tych poziomów może otworzyć drogę do dalszych spadków.
Nowy tydzień nie powinien przynieść większych niespodzianek z uwagi na święteczne dni wolne od sesji.

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 0,26%, WIG 0,84%, WIG20 1,02%, a najmniej urósł mWIG40 0,64%.
Aktualnie w portfelu posiadamy akcje MBanku, LPP i Asseco Poland.

W portfelu Strefy Popytu zmieniliśmy sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 52 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 103 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 103 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży