Październik nazywany jest na GPW miesiącem krachów. W zeszłym roku indeks WIG20 spadł w 10 miesiącu roku o 6%, Bardziej doświadczeni inwestorzy pamiętają jednak wielkie załamanie z 2008 roku. WIG20 stracił wtedy 23% i był to najgorszy miesiąc w historii GPW w 21 wieku. Tegoroczny październik był zupełnie inny, przyniósł uspokojenie. Inwestorzy najbardziej interesowali się akcjami banków wokół, których pojawiło się również wiele ciekawych informacji, plotek i pogłosek. Końcówka miesiąca to także okres w wielu pozytywnych i uspokajających inwestorów informacji z zagranicy, dotyczących Brexitu oraz sytuacji na linii Chiny-USA.

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Daj łapkę w górę na filmie na youtube – to nas mobilizuje! A w komentarzu daj znać, co dla Ciebie było najważniejszym wydarzeniem października 🙂

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!