Na dzień 28 lutego 2023 (12:00) WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 3 spółki poruszają się bez trendu.
  • 3 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 13 spółek jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco kontynuuje trend wzrostowy po utworzeniu korekty pędzącej w okolicach 78 zł. Kolejne znaczące poziomy to 81,6 oraz 83,3 zł.

Allegro

Allegro jest w trendzie wzrostowym, gdzie po ruchu korekcyjnym do strefy Squabera z okolic 27,4 zł ponownie pojawia się popyt. Celem dla kupujących mogą być ostatnie szczyty powyżej 32 zł.

CCC

CCC nadal w trendzie spadkowym, aktualnie są testowane poziomy z końca 2022 r.

CDR
CDR pozostaje w trendzie wzrostowym, jednakże ruch nadal ma charakter konsolidacyjny. Ważne wsparcie jest na 125 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS pozostaje w trendzie spadkowym, gdzie po próbie wyjścia powyżej 20 zł, ponownie skierował się do wsparcia na 17 zł.

Dino
Dino jest w trendzie wzrostowym, jednak w ostatnich tygodniach pojawiała się znaczna ilość świec podażowych. Kluczowe wsparcie jest przy 356 zł.

Grupa Kęty

Kęty osłabiły trend spadkowy, co może być zapowiedzią powrotu do wzrostów. Kluczowe wsparcie jest na wysokości 485 zł.

JSW
JSW utrzymuje się w trendzie wzrostowym, ale notowania naruszyły wsparcie przy 54 zł. Jego trwałe wybicie będzie sugerować spadki w stronę 49,7 zł.

KGH

KGHM w trendzie wzrostowym, widoczne są jednak problemy z dalszymi wzrostami. Kluczowy poziom oporowy jest na 131 zł, wsparcie to 116 zł.

Kruk

Kruk dalej w trendzie wzrostowym, ale luty upłynął na tworzeniu korekty. O potencjalnej zmianie trendu będzie świadczyć zejście poniżej 320 zł.

LPP
LPP po dynamicznej wyprzedaży załamało trend wzrostowy. Najbliższe znaczące poziomy to 9 i 10 tys. zł.

mBank

mBank kończy korektę w ramach swojego trendu wzrostowego. Zejście poniżej 306 zł może ponownie zmienić sytuację techniczną na tej spółce.

Orange
Orange w trendzie wzrostowym, najbliższe znaczące poziomy to 6,7 i 7,12 zł.

Pekao S.A.
Pekao jest w trendzie wzrostowym, o którego potencjalnym załamaniu będzie świadczyć zejście poniżej 84,3 zł.

Pepco

Pepco pozostaje w trendzie wzrostowym, aktualnie testowany jest szczyt z 8 lutego, którego pokonanie otworzy drogę do okolic 47 zł.

PGE
PGE nie porusza się w trendzie, najbliższe znaczące poziomy to 6,45 i 7,65 zł.

PKN Orlen
Orlen konsoliduje po wyjściu z trendu spadkowego. Aktywna strefa popytowa w rejonie 62 zł sugeruje wzrosty w stronę ostatnich szczytów przy 68 zł.

PKO BP
PKO powraca do wzrostów, ale wyjście powyżej styczniowych dołków na 31,4 zł jest konieczne do utrzymania wzrostowego scenariusza.

PZU
PZU pozostaje w silnym trendzie wzrostowym, który do czasu spadku ceny poniżej 34,3 zł pozostanie niezagrożony.

Santander Bank Polska
SPL nadal w trendzie wzrostowym, gdzie ostatnie 2 sesje miesiąca mogą wskazywać kierunek na następne tygodnie. Po pokonaniu równego poziomu 300 zł, kolejny opór jest przy 316 zł.