44 tydzień przyniósł odbicie zarówno w portfelu jak i na GPW. Reakcja portfela, ze względu na dużą pozycję gotówkową, była odpowiednio mniejsza. W tym czasie zrealizowany został zysk na Asseco (ACP) – to była 3 z rzędu zyskowna transakcja na tej spółce.  Dodatkowo do portfela trafił KGHM, który już niemal otarł się o miejsce do realizacji zysków, oraz Eurocash i Orbis.

Transakcja na Orbisie jest trudna. Można ją nazwać nawet „dziwną”. Spółka w 15 dni straciła na wartości ponad 25%. Już w zeszłym tygodniu wygenerowała sygnał kupna na wyższej strefie, ale dystans do TP był tak duży, że nie zdecydowaliśmy się na transakcję. Obecna sytuacja jest trochę inna. Ostatni szczyt został wyznaczony trochę niżej bo na poziomie 74 zł. Pozytywna realizacje krótkoterminowego scenariusza o mniejszym zasięgu dla spółki w silnym trendzie spadkowym jest bardziej prawdopodobna.

Trzeba zaznaczyć, że zeszłotygodniowe odbicie na giełdzie nie oznacza, że skończyły się spadki. W dalszym ciągu trwamy w trendzie spadkowym. Ten stan rzeczy potwierdza wiele metod wyznaczania trendu i nie można tego bagatelizować. Podobna sytuacja ma miejsce na poziomie pojedynczych spółek. Zalecamy ostrożność.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 44 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 2 listopada 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 44 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 44 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

Brak.