Kolejny tydzień spokojnego handlu na strefach popytu. W portfelu zagościły na krótko 2 pozycje – Kernel (KER) i GPW (GPW). Obie opuściły portfel bardzo szybko, po aktywacji stref podaży z zyskiem odpowiednio 4,6% oraz 2,2%. Póki co na dłużej zostaje z nami PKO BP (PKO). Inne sygnały zostały odrzucone ze względu na nie spełnienie warunków do transakcji.

Od 3 tygodni obserwujemy na całej giełdzie okres stagnacji. Widać to też w naszym portfelu. Transakcji jest mniej, a te które się trafią trwają dłużej od tych z przeszłości. Cały czas musimy jednak pamiętać, że szukamy sygnałów kupna w trendzie spadkowym.

Odrywając to od wszelkich aspektów  fundamentalnych zebranych pod stwierdzeniem „kupuj kiedy leje się krew”, trzeba wyraźnie zaznaczyć, że to podejście jest ryzykowne w tym sensie, że póki co mało jest symptomów wskazujących na odwrócenie tej tendencji. W obecnej sytuacji podejmujemy ryzyko kupna przed odwróceniem trendu. Na schematycznym wykresie wygląda to tak.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 29 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 20 lipca 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 29 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Brak nowości.