W ciągu ostatniego roku notowania spółki Braster wzrosły o blisko 100%. W dniu 18 października na polskim rynku miał miejsce długo wyczekiwany debiut urządzenia Braster Tester, służącego do wsparcia diagnostyki raka piersi. Pomimo tej pozytywnej informacji kurs spadł w dniach 19-25 października o blisko 30%. Takie zachowanie rynku, należy interpretować jako realizację zysków przez znaczną część inwestorów –  “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Pomimo tak dużych spadków kursu akcji, sytuacja fundamentalna spółki nie uległa pogorszeniu. Braster obecnie jest na etapie rozmowy z kolejnymi sieciami aptek czy też towarzystwami ubezpieczeniowymi w sprawie sprzedaży urządzenia na terenie Polski. Pierwsze umowy sprzedaży zostały już podpisane kilka dni temu z siecią aptek Dr Zdrowie czy też TUnŻ Nationale Nederlanden. We wrześniowym wywiadzie dla PAP prezes Marcin Halicki zapowiedział, że spółka analizuje projekt zagranicznej ekspansji urządzenia Braster i przedstawi jego szczegóły w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zgodnie z zapowiedziami, Braster Tester powinien w połowie 2017 roku znaleźć się przynajmniej na jednym rynku Europy Zachodniej, a w III kwartale 2017 na rynku amerykańskim. Ponadto spółka w dniach 14-17 listopada będzie brać udział w międzynarodowych targach Medica odbywających się w Düsseldorfie, gdzie będzie miała okazję pokazać szerszemu gronu swój unikatowy w skali świata produkt. Należy również dodać, że spółka w ostatnich miesiącach potwierdziła, że potrafi dotrzymywać obietnic i konsekwentnie zmierza do celu, co w mojej opinii oznacza, że jej wiarygodność jest wysoka.

Analiza techniczna – Braster SA

Braster AT

Notowania spółki Braster znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ostatnich dniach mieliśmy jednak do czynienia z przełamaniem ważnego wsparcia zlokalizowanego w okolicy 23.50 zł. Oznacza to, że kurs akcji opuścił kilkumiesięczny próg zmienności (23.50 zł – 30.00 zł) i wszedł w głębszą korektę. Zasięg tej korekty powinien wynieść tyle samo co wspomniany próg zmienności, co oznacza spadek kursu w okolice 17.50 – 18.00 zł.  Najbliższy opór znajduje się  w pobliżu 23.50 zł (wyłamane wcześniej wsparcie).