W dniu dzisiejszym zaliczyliśmy kolejną, już piątą z rzędu wzrostową sesje na indeksie 20 największych polskich blue chipów. Co prawda wzrost nie był zbyt okazały ale należy podkreślić, że cena przebiła poziom 1850 pkt. co można uznać za domknięcie pre-Brexitowej luki cenowej. Aktualnie więc kolejnym celem dla notowań są rejony okrągłego poziomu 2000 pkt. Pytanie tylko czy przed ruchem wzrostowym najważniejszy polski indeks nie będzie potrzebował chwili wytchnienia w postaci spadkowego ruchu korekcyjnego.

WIG20

Podobny wzrost zaliczył dziś również mWIG40 ale należy pamiętać, że tutaj mocne wzrosty trwają już od dłuższego czasu a celem dla notowań są okolice maksimów zlokalizowanych w rejonie 4000 pkt. Perspektywa dla średnich spółek z polskiego parkietu wygląda na prawdę obiecująco.

mwig40

Biorąc pod uwagę pojedyncze spółki najbardziej na plus zaskoczyły nas LPP, PKN Orlen oraz KGHM zyskując odpowiednio 2.74%, 1.87% i 1.85%. Po drugiej stronie rynku stała z kolei Energa oraz PGE i Asseco. Wśród najbardziej zyskujących firm notowanych na całej GPW należy wyróżnić Action, o którym ostatnio jest na prawdę głośno. Zyskał on w dniu dzisiejszym 16.44%