Podsumowanie

  • 6 sesja wzrostowa z rzędu WIG20,
  • Eurocash kończy dzień na solidnych plusach,
  • posiedzenie EBC bez większego wpływu na GPW.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła sezon na sprawozdania półroczne, które zapoczątkował Orlen. Zgodnie z oczekiwaniami wyniki okazały się słabsze od prognoz. Sam WIG20 zanotował kolejną, już 6 sesję wzrostową z rzędu, która jednak nie nie stała pod znakiem silnym wzrostów (0,20%). Konsekwentnie realizowany jest scenariusz wzrostowy, który zakłada atak na linię trendu spadkowego.

wig20

Większego wpływu na dzisiejszą sesję nie miało posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, którego dotychczasowa polityka została utrzymana. Mario Draghi zaznaczył, że EBC będzie z ewentualnymi decyzjami czekać do września.

Koniec korekty na Eurocash?

Dzisiejsza sesja zakończyła się sporymi wzrostami notowań spółki Eurocash, która jednocześnie przełamała lokalną linię trendu spadkowego. Zwiastuje to możliwość zakończenia korekty szerokiego trendu wzrostowego. Pierwsze problemy cena powinna napotkać w rejonie strefy podażowej zlokalizowanej w okolicy 56 zł.eurocash

W przypadku jej przełamania spodziewam się ustanowienia nowych maksimów, które mogą być zlokalizowane w rejonie cenowym 62 zł.

Chcesz handlować z prowizją 0%? Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie przy współpracy z Aliorem!