W dzisiejszej analizie chciałbym przedstawić wam analizę 3 największych polskich koncernów a mianowicie Grupy Azoty, Ciechu oraz Synthosu. Wszystkie te spółki razem wzięte stanowią ponad 90% indeksu WIG-Chemia. W którą z nich warto obecnie zainwestować, a której lepiej unikać?

WIG-Chemia

GRUPA AZOTY

Pierwsza ze spółek czyli Grupa Azoty aktualnie już po raz trzeci testuje bardzo ważne wsparcie wypadające w okolicach 67.00 zł. W dwóch poprzednich przypadkach poziom ten został obroniony jednak tym razem wygląda na to, że strona podażowa nie podda się tak łatwo i najprawdopodobniej zobaczymy przebicie tych rejonów. Szczególnie, że ostatni wzrost nie zdołał pokonać nawet poprowadzonej po maksimach linii trendowej.
ATT

Warto pamiętać jednak, że od 2013 r. do 2020 r. Grupa Azoty zamierza zrealizować w samym Tarnowie inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł. a na inwestycje we wszystkich swoich spółkach zamierza przeznaczyć ponad 7 mld zł.

CIECH

Jeśli chodzi o Ciech to bez wątpienia wygląda on lepiej niż poprzednia spółka. Patrząc na wykres widzimy jednak, że znajduje się on blisko kluczowego oporu wypadającego w rejonach Squaberowej strefy popytowej oraz równości AB=CD w potencjalnej korekcie prostej.

Ciech

Warto podkreślić również ostatnią zwyżkę kursu spółki. Należy pamiętać jednak, że była ona spowodowana hurraoptymizmem związanym informacją, iż  zadebiutuje ona na niemieckiej giełdzie gdzie notowane są największe chemiczne koncerny. Czy ta wiadomość będzie początkiem wzrostów notowań w dłuższym terminie? Moim zdaniem nie.

SYNTHOS

Na końcu trzeci z wielkich koncernów chemicznych czyli Synthos. Patrząc na notowania widzimy, że podobnie jak Grupa Azoty również na notowaniach tej firmy widzimy wyraźną formację podwójnego dna. W przeciwieństwie do Azotów na Synthosie nie widzimy testów minimów a dodatkowo cena przebiła ważną linię trendu.

Synthos

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe? Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?