Podsumowanie

  • Grupa Azoty publikuje zysk za 2 kwartał,
  • możliwe domknięcie luki cenowej.

W dniu dzisiejszym byliśmy świadkami publikacji wyników za drugi kwartał Grupy Azoty. Pomimo tego, że spółka odnotowała zysk w wysokości 44,35 mln złotych netto, to jednak wyniki ten jest dużo gorszy od tego, który odnotowano w analogicznym okresie zeszłego roku. Spowodowało to oczywisty spadek notowań, który ostatecznie spowodował zamknięcie na -4,28%. 

Warto zwrócić uwagę również na to, że Grupa Azoty planuje wydać w tym roku na nowe inwestycje aż o 400 mln. złotych mniej na inwestycje niż przed rokiem, co z pewnością niekorzystnie odbije się na ewentualnych zyskach w przyszłości.

azoty

Techniczne na wykresie możemy obserwować sporą lukę cenową, która jednak może zostać domknięta z uwagi na ciekawą formację młota, która utworzyła się na dzisiejszej świeczce. Domknięcie luki warto obserwować w kontekście ewentualnego zajęcia pozycji krótkiej. Docelowym obszarem dla strony podażowej wydaje się być dolne ograniczenie spadkowego kanału cenowego.

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ WIĘCEJ INFORMACJI Z GIEŁDY?

Dzięki Squaberowi otrzymasz taką możliwość. Codzienne informacje rynkowe oraz całkowicie darmowa baza wiedzy jest na wyciągnięcie ręki.