Ostatnia deska ratunku na WIG20

Dzisiejszego dnia po raz kolejny byliśmy świadkami przeceny indeksu 20 największych polskich spółek. W dodatku należy podkreślić, że przecena ta była na prawdę znacząca gdyż WIG20 stracił aż 1.5%, a wśród pojedynczych firm jedynie dwie zakończyły sesje na plusie, a mianowicie Asseco i Enea. Po drugiej stronie z kolei znalazły się Alior oraz CCC, które traciły odpowiednio 5.71% i 4.00%. Obecna sytuacja powoduje iż położenie WIG20 staja się wręcz beznadziejne. Widoczne na wykresie notowania, które po brytyjskim referendum pokazywały sporą siłę aktualnie docierają do ostatniej deski ratunku czyli wsparcia tworzonego przez ostatnie minima. Wybicie tego poziomu może w dłuższym terminie otworzyć drogę nawet do dołków z 2009 roku, które znajdują się w rejonach 1300 pkt. Pamiętajmy jednak, że jak na razie cena ciągle nie pokonała wspomnianych minimów w związku z czym obecnie (przynajmniej przeze mnie) na głównym polskim indeksie utrzymane zostaje światło pomarańczowe.

WIG20 Squaber GPW

Czy zagranica pomoże?

W związku z faktem, że na naszej giełdzie sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo postanowiłem poszukać pozytywów wśród najważniejszych zagranicznych parkietów, które mogły pociągnąć za sobą WIG20. Niestety tutaj również lekko się rozczarowałem zarówno amerykański S&P500 jak i niemiecki DAX30 podobnie jak nasz indeks narażone są na dalszą przecenę. Patrząc na S&P500 możemy zaobserwować, że w ostatnich tygodniach cena tego indeksu ma problem z pokonaniem ostatnich maksimum, w związku z czym po raz kolejny może czekać nas spadkowe odreagowanie. DAX natomiast wygląda jeszcze słabiej. Po decyzji o Brexicie notowania indeksu nawet nie spróbowały zamknąć luki spadkowej a aktualnie zbliżają się do ostatnich minimów.

DE30Daily

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe?
Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?

Dobry wynik sprzedaży będzie początkiem końca korekty na Polnordzie?

Jeśli chodzi o spółki spoza głównego indeksu to warto podkreślić dzisiejszy komunikat Polnordu odnośnie sprzedanych lokali w I półroczu 2016r.

POLNORD Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni („Polnord”), informuje, iż w I półroczu 2016 r. Grupa Kapitałowa Polnord („Grupa”) sprzedała 536 lokali netto (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy) na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych, z czego 259 lokali zostało sprzedanych w II kwartale 2016 r.

Raport bieżący spółki Polnord

W skali r/r oznacza to wynik lepszy o 5%, a jak mówi prezes spółki Dariusz Krawczyk intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów powinna przełożyć się pozytywnie na wyniki Grupy w kolejnych okresach. Podana informacja może więc odwrócić lokalne spadki na notowaniach Polnordu, który niedawno odbił od bardzo ważnego technicznie poziomu.

Polnord Squaber wsparcie

CHCESZ OTRZYMYWAĆ WIĘCEJ INFORMACJI Z GIEŁDY?

Dzięki Squaberowi otrzymasz taką możliwość. Codzienne informacje rynkowe oraz całkowicie darmowa baza wiedzy jest na wyciągnięcie ręki.