Giełda Praw Majątkowych Vindexus została założona w 1995 r. i od początku związana jest z polskim rynkiem wierzytelności.  Jeśli chodzi o model biznesowy spółki to opiera się on w znacznej mierze na zakupie całych pakietów wymagalnych i bezspornych wierzytelności oraz na dochodzeniu ich zapłaty we własnym zakresie natomiast drugą z kolei grupę usług stanowi windykacja na zlecenie. W 2009 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

To tyle jeśli chodzi o samą historię i model działania firmy. W tym momencie chciałbym przejść do tego co najciekawsze czyli powodu zainteresowania tą spółką. Po pierwsze moją uwagę przyciągnęła sytuacja techniczna. Obecnie patrząc na wykres dzienny widzimy, że cena zaliczyła wyraźną korektę, która najprawdopodobniej zakończyła fazę przeceny w rejonach bardzo istotnego poziomu, którym są okolice strefy popytowej, linii trendowej oraz równości z poprzednią korektą w trendzie wypadające w rejonach 6.00 zł. Jak widzimy od tego miejsca cena zaliczyła gwałtowniejsze odbicie, dynamicznie wybijając lokalną spadkowa linię trendu. Aktualnie istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo ataku na na szczyty zlokalizowane na poziomie cenowym 7.50 zł.

Vindexus

Po drugie natomiast bardzo dobrze prezentują się fundamenty analizowanej spółki. Patrząc na jej analizę finansową w Squaberze widzimy ocenę 4.08/5.00 wśród której najlepiej prezentują się wyniki rentowności aktywów kapitału własnego oraz zyskowność prowadzonej działalności.

ROA

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe?
Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?